Menu

Diagnoza przedszkolna - jak wygląda?

Panie i Panowie(kwiatek) Mam pytanie, czy są tu osoby, które wiedzą jak wygląda badanie psychologiczne dla dzieci, które obecnie realizują obowiązek przedszkolny? Wiem, że takie badanie ma na celu sprawdzenie dojrzałości szkolnej dzieciaczka, ale chodzi mi o jakieś konkrety. W przedszkolu u córki w przyszłym tygodniu będzie przeprowadzane takie badanie i jestem ciekawa jak to wygląda. Może jest tu jakaś mama (lub tato) po psychologii, która coś podpowie, albo podsunie coś do poczytania?
Dziękuję
(prezent)

maja1482
 588  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Szkoła i Kształcenie dziecko uczeń

Odpowiedzi

jagoda30
A pani w przedszkolu Wam nie tłumaczyła?Zapytaj jej najlepiej...
Takie badanie to nic specjalnego,rozmowa z dzieckiem, obserwacja,sprawdzenie zdolności manualnych i ocena wszystkiego według skali.
maja1482
Niestety nie tłumaczyła. Zostaliśmy tylko poinformowani pisemnie, że takie badanie i spotkanie z psychologiem odbędzie się.
Beki
Jak się nazywa dziecko, jak się nazywają rodzice, czy liczy do 5, czy się w miarę samo ubiera, czy wie gdzie mieszka, czy dobrze trzyma sztućce, czy dobrze trzyma kredki itp itd. Nic strasznego i szczególnego.
maja1482
Dzięki,o to mi chodziło(prezent)
Beki
Tzn, ja nie wiem jakie pytania są kierowane do danej grupy wiekowej. To co podałam, to na pewno tyczy się 3 latków.
maja1482
ok, chodziło mi mniej więcej jak to wygląda :)
Beki
Jeśli myślimy o tym samym. Takie diagnozy stawiane są bodajże dwa razy w roku.
JUSTYNA300511
z tego co pamiętam u nas pytali jeszcze dziecko o stolice Polski,czy dziecko wie gdzie pracuja rodzice ( czym się zajmują ) a nawet o największa rzekę w Polsce
tlolek
te pytania chyba mają się tyczyć młodszych dzieci...biorąc pod uwagę jaki materiał mój pięciolatek w najbliższych tygodniach ma przerabiać- np. powiedzieć co znajduje się na obrazku, podzielić słowo na sylaby i zapisać ich liczbę obok obrazka...

Rozumiem, iż ta diagnoza przedszkolna ma na celu wskazanie które dziecko ur. między lipcem a grudniem 2008 może iść od września do pierwszej klasy.
U nas póki co ma się tym zająć wychowawczyni grupy przedszkolnej bo ma na co dzień styczność z dziećmi i zapewne wie lepiej (bo poznała już dzieci) niż psycholog czy dziecko już może być w obowiązku szkolnym.
jagoda30
CZY umie wycinać,kolorować,trzymać kredkę,czy odnajduje się w grupie.
halina21
z tego co wiem to w październiku jest pierwsze takie badanie a na wiosnę chyba w marcu drugie maja sprawdzać jak dziecko radzi sobie w grupie,czy umie się skupić ,jak radzi sobie z kredkami czy ołówkiem czy rozumie co się do niego mówi i przedstawiony tekst itp,po prostu czy da sobie radę w szkole i przy tym obecna jest pani wychowawczyni i ona tez przeprowadza to badanie :)
maja1482
Dzięki serdeczne(prezent)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.