Menu

dieta

drogie mamusie miałam dość wysoki cukier po obciązeniu glukoza i lekarz kazał mi stosowac jakąs dietę tzn. taką dla mam z cukrzyca ciażowa czy któras z Was posiada moze jaką rozpiskę z przykładową dietka?

elcia236
 798  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Odżywianie cukrzyca w ciąży

Odpowiedzi

elcia236
no właśnie nic mi nie dał powiedział.że mam nie słodzic i nie jesć słodyczy
isiorek
ja mam cukrzyce i biorę insulinę, polecam diete montignaca, w internecie jest tego dużo, opiera się na indeksie glikemicznym, ginekolog nie poda ci diety, musiałabyś iść do poradni diabetycznej...plus jest taki że na tej diecie nie utyjesz w ciąży (kciuki)
jollka
Przede wszystkim to lekarz powinien skierować cię do jakiejś poradni diabetologicznej. Ja też w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę i cukier tylko troszkę mi podskoczył a mimo to prócz takiej diety dostałam także glukometr i musiałam mierzyć sobie ten cukier 4 razy dziennie. Dostałam też dokładną rozpiskę co można jeść a co nie i co ile zawiera węglowodanów, ale niewiele z niej pamiętam. Musisz w takim razie poszperać w internecie.
Aha i nie wystarczy odstawić samych słodyczy i nic nie słodzić, bo nie można np: białego pieczywa tylko ciemne
żadnych tłustych wędlin wieprzowych jedynie chude np: z indyka (drobiu)
zamiast białego makaronu to np: ryż a z owoców nie wolno winogrona i bananów.

I rzeczywiście plus tej diety jest taki że dużo nie przytyłam w ciąży będąc na tej diecie.
ani96
witaj ja miałam po krzywej 154 po 2 h i wylądowałam w szpitalu , tam dostałm insuline do śniadania ,kolacji i na noc . Nic strasznego , trzeba jeść częściej tzn np co 2 h i mniejsze porcje , unikać cytrusów ,bananów i winogron. Nie jeść jasnego pieczywa , mniej smażonego mięsa , polecam pieczone mięso i ryby . A co do słodyczy to można w małej ilości gorzką czekoladę i sernik ( oczywiście nie co dzień) powodzenia(kciuki)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.