Menu

Dieta

Dziewczyny co myślicie o diecie 1000 kcal???
Oczywiście chodzi o stosowanie przez dorosłą osobę.

misiaczek1
 457  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Odżywianie dieta

Odpowiedzi

misiaczek1
Jedzenie mniejszej ilości posiłków równa się mniejsze kalorie:))
misiaczek1
Zgadzam się minimum 4-5 posiłków dziennie o tej samej porze dnia. Posiłki powinny zawierać odpowiednią wartość odżywczą.
Jestem ciekawa Waszych wypowiedzi, bo mam znajome, z których jedna pochłania ogromne ilości kalorii (kompletnie nie pilnuje tego co je) i jest chuda,a druga liczy każdy kęs, uważa na to co je i niestety jej waga jest sporo wyższa niż by chciała.Myśli nad przejściem na dietę 1000kcal, choć ta dieta wymaga wytrwałości, początkowo szybko traci się na wadze, ale przy dłuższym stosowaniu myślę, że jej metabolizm jeszcze bardziej się spowolni.
Dużo zależy od naszego metabolizmu, a także od aktywności fizycznej.
clyde22
Jest jedna rewelacyjna dieta cud:

"Chcesz zeszczupleć, nie żryj tyle"...

Pozwala mi ona kontrolować wagę, nawet jeśli z ruszaniem u mnie nie bogato...
amalka
Tu nie chodzi o ilość pochłanianych kalorii, lecz o dietę tak zbilansowaną, by dostarczyć organizmowi wszelkich substancji odżywczych. Nieumiejętne komponowanie posiłków w przypadku diety 1000 kalorii, prowadzić może do anemii i innych problemów ze zdrowiem (dla przykładu- zjadłam batona, zatem pozostałe posiłki stanowi garść otrębów)

Aby schudnąć i wagę UTRZYMAĆ, potrzeba całkowitej zmiany stylu życia i sposobu odżywiania. No i oczywiście samozaparcia oraz sporej dawki rozsądku.
amalka
Asiu tak gwoli ścisłości- dieta to ogólnie sposób odżywiania. Istnieje po prostu podział owych a zdrowotna jest jedną z "odmian". Nie stosują diety tylko osoby chore (grins)
clyde22
Coś w żartobliwym tonie na temat powyższy...

- Co to jest pingwin?...
- Jaskółka, która jadła po 18ej... ;)
Beki
Właśnie warto zacząć od 1000 kal. Ta dieta i tak podzielona jest na 5 posiłków czyli: 250 rano, 100 II śniadanie, 350 obiad, 100 podwieczorek i 200 kolacja.
amalka
@Beki ale plan żywieniowy (przynajmniej na początku) ustalić powinien dietetyk.

Osobiście nie jestem zwolenniczką 1000 kalorii. Zapotrzebowanie energetyczne organizmu zależne jest od szeregu zmiennych (budowa ciała, stan zdrowia, wykonywana praca, wiek, płeć...) Myślę, że lepiej postawić na szeroko rozumiany higieniczny tryb życia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.