Menu

Dieta Montignaca u dziecka

Cześć mamy!
Mam pytanie do tych z Was,które mają pojęcie o przepisach na posiłki według tej diety.Czytałam trochę o niej ale nie znalazłam ani słowa o sensownych przepisach dla czteroletniego dziecka.
Ostatnio moja przyjaciółka była z synem na badaniach i jeden z przyjezdnych lekarzy ( ze stolycy chyba) poradził,żeby u dziecka stosować tą dietę,że on za jej pomocą pracuje z otyłymi dziećmi.
Niestety kobiecina była tak zakręcona,że nie zapytała o nic poza tym bo dopóki jej tego lekarz nie powiedział uważała,że jej syn "wyrośnie" z tej otyłości.
Szukamy jakichś przepisów z uwzględnieniem tej diety ale nic możemy znaleźć.
Może Wy pomożecie.

ajrian
 796  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie dieta odchodzająca

Odpowiedzi

pscolka1987
nie znam wiec nie pomogę (kwiatek)
ajrian
RaiMa- ale ja jej sama poradziłam,żeby posłuchała jednak tego lekarza bo ona nieraz z synem była u rodzinnego i u specjalistów i oni twierdzą,że dziecko powinno się więcej ruszać ( a on,mimo,że pulchniutki- to ma w tyłeczku mrówki bo wszędzie go pełno) i jeść mniej słodyczy.Słodycze mu ograniczyła z powodu zębów.
Najgorsze jest to,że nie można nigdzie znaleźć info jak stosować indeks glikemiczny dla czterolatka....
ajrian
Echech, no masz rację znalazłam nawet książkę o Montignacu u dzieci.
Ale może odezwie się ktoś kto stosował tą dietę.Ciekawi mnie ile czasu zajmuje nauka indeksu gilkemicznego,ile przeciętnie można schodnąc na tej diecie.
madziullka
schudnać... nie wpychac w dziecko czego nie powinno jeśc. jak mama daje słodyczy co nie miara i zamiast lekkiego posiłku daje kopiec kreta na talerzu to dziecko no niestety ale otyle bedzie. i juz od malego diety stosowac. Przepraszam za uszczypliwosc ale zanim mamy zdecyduja sie na diety niech pomysla nad soba jak to dzieci karmily...
ajrian
Madziulka dzięki za rady ale nie masz pojęcia o sytuacji więc może nie wydawaj wyroków.Masz strasznie stereoptypowe pojęcie o nadwadze.
Dziecko ma dwie poważne dość choroby i to one a także leki,które przyjmuje powodują,że tyje.
madziullka
Kochana przepraszam ale niewiedzialam. Myslalam ze chodzi Ci o takie normalne przypadki otyłości. Nie chcialam Cie urazic.
MiJa
ajrian choroby chorobami...ale sama wspomniałaś o "ograniczeniu słodyczy"...więc ile to dziecko ich wcześniej jadło ,że aż trzeba ograniczać?
jagoda30
jest jeszcze dietetyk do którego można pójść
ajrian
teraz nie je prawie wcale MiJa- (byc może nieprecyzyjnie się wyraziłam) z wyjątkiem od czasu do czasu słodkiego jogurtu czy herbaty słodzonej lub kompotu.Je też słodkie dźemy i pije kakao.

Jagoda ten chłopaczek ma dwie dośc poważne choroby,nie wiem czy taki zwykły dietetyk, po kursie czy podyplomówce,który na przykład w szpitalu komponuje posiłki potrafiłby pomóc
ajrian
Aha, z tego co zaobserwowałam to młody jadł jeden słodycz- kinderka najczęsciej albo jakieś takie okropne cuksy w stylu krówki - po dwie dziennie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.