Menu

dla zainteresowanych

przepraszam że umieszczam to w pytaniu... znalazłam ten artykuł w necie , szukając więcej informacji na temat stulejki, przeczytajcie... czy któraś z was się z tym spotkała... żadna do tej pory nie wspominała o tym sposobie leczenia stulejki więc pewnie nie a przecież to najlepsza ewentualność, nie rozumiem dlaczego nie robi się tego w ten sposób... a może się robi?

Kubusiowa
 711  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie stulejka napletek

Odpowiedzi

Iwona1977
a gdzie link ???
aniol
ale co mamy przeczytac bo niewiem
Aneta50209
linka brak...
Iwona1977
dawaj szybko ze zem ciekawa (grins)
Kubusiowa
przepraszam nie zauważyłam gapa ze mniehttp://www.google.pl/imgres?imgurl=http://nasze-choroby.pl/image.php%3Fid%3D1519%26r%3D1&imgrefurl=http://nasze-choroby.pl/%3Fact%3Dstatki%26arty%3D866%26opt%3Dczytaj%26id%3D585%26ocena%3D1&usg=__5vIu1AjRsmfG0hyjyux1tLbCDLU=&h=81&w=81&sz=3&hl=pl&start=23&um=1&itbs=1&tbnid=WKwfJ7Bm59MRPM:&tbnh=74&tbnw=74&prev=/images%3Fq%3Dstulejka%26start%3D20%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1
Kubusiowa
wpiszcie w google grafika stulejka nasze choroby -zdjecie z siusiakiem
Kubusiowa
http://nasze-choroby.pl/?act=statki&arty=866&opt=czytaj&id=585
Kubusiowa
=585 końcówka linku
aangelek21
@ollaj mi się otworzyło... Pisze tak...

Leczenie stulejki za pomocą miejscowo stosowanego betamethazonu: analiza skuteczności i kosztów

Od kilku lat zaleca się, aby w leczeniu stulejki u dzieci stosować miejscowo sterydy. Podkreślana jest znaczna skuteczność terapii, brak objawów ubocznych i wymierne oszczędności finansowe. Celem naszego badania była ocena skuteczności leczenia i szacunek finansowy dla państwowego systemu służby zdrowia w warunkach polskich.

Od początku czerwca 2003 do końca sierpnia 2003 roku poddano ocenie i zakwalifikowano do leczenia miejscowego 50 pacjentów w wieku od 12 miesięcy do 10 lat z rozpoznaniem stulejki. Użyto 0,1% maści zawierającej betamethazon z dodatkiem neomycyny. Maść stosowano przez cztery tygodnie, dwa razy dziennie na okolicę zwężonego napletka. Oceny dokonywano po zakończonej terapii. Leczenie kontynuowano nawet wówczas, gdy napletek swobodnie schodził do rowka zażołędnego przed upływem czterech tygodni. Terapią obejmowano kolejno zgłaszających się pacjentów, bez ograniczeń wykluczających. Oceniono koszty leczenia łącznie z kosztami oddzielenia blaszki wewnętrznej napletka od żołędzi po miejscowym znieczuleniu maścią zawierającą lidokainę i prilokainę.

Wszyscy rodzice z satysfakcją zaakceptowali możliwość uniknięcia zabiegu operacyjnego. U 92% pacjentów uzyskano ustąpienie zwężenia napletka, u 48% pełne odprowadzenie, u 44% współistniejące zrosty nie pozwoliły na odprowadzenie do rowka zażołędnego. Oddzielenie blaszki wewnętrznej napletka od żołędzi po znieczuleniu miejscowym maścią było zawsze skuteczne i nie wiązało się ze stresem lub bólem. U czterech pacjentów (8%) nie udało się odprowadzić napletka poza dystalną część żołędzi.

Nie obserwowano żadnych objawów ubocznych leczenia. W ocenie kosztów leczenia postępowanie zachowawcze stanowiło około 9% rzeczywistych kosztów leczenia operacyjnego. W polskim systemie finansowania służby zdrowia operacja stulejki wytwarza dług wewnętrzny szpitala w wysokości 235 euro. W skali kraju zachowawcze leczenie stulejki pozwala uzyskać znaczące oszczędności finansowe.

Leczenie zachowawcze jest wysoce skuteczne i wolne od powikłań, związanych z leczeniem operacyjnym. Koszt leczenia zachowawczego jest znacząco niższy niż zabiegu operacyjnego, pozwalając tym samym zmniejszyć wydatki w służbie zdrowia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.