Menu

Dlaczego moje dziecko ciągle płacze?

Witam. Jestem mamą 10-letniego syna. Zawsze był grzecznym i spokojnym chłopcem. Jest bardzo mądry i dobrze się uczy. Od pewnego czasu zaczął płakać, bo np. kolega powiedział mu, że nie umie dobrze biegać, ja za długo po niego nie przyjeźdżam, nie mam czasu z nim pograć w karty, zwrócę mu uwagę itp. Bardzo martwi mnie Jego zachowanie. Nie wiem, co robić. Próbowałam Mu wytłumaczyć, zeby z byle powodu nie płakał lecz nie mogę Mu zabronić płakać. Może to przeze mnie, bo ja jako dziecko też byłam płaczkiem. Nie wiem, czy mam zostawić sprawę swojemu torowi- może z tego wyrośnie czy udać się z Nim do psychologa?

rombet
 781  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie płacz dziecko

Odpowiedzi

Asiek30
Myślę, że Twoje dziecko jest po prostu małym wrażliwcem, ale moim zdaniem wizyta u lekarza nie zaszkodzi, bo ja żaden ekspet nie jestem ;)
Iwet28
Mój synek ma prawie 5 lat i odkąd pamiętam zawsze był wrażliwym dzieckiem.Czasem był bardzo silny,a czasem potrafił płakać z byle powodu,np ,że dziecko pokaże mu język,albo dotknie jego rączki.Moja pediatra zawsze mówiła;ma Pani bardzo fajnego młodego faceta,strasznie wrażliwego.Nie należy na niego krzyczeć, wprowadzać chaosu,doprowadzać do histerii tylko tłumaczyć do bólu,a wyrośnie mądry,inteligenty facet.Więc nie martw się, jedno dziecko jest silne i nie potrzebuje płaczu,inne jest wrażliwe i płacze z byle powodu.Staraj się spędzać z nim jak najwięcej czasu,a moim zdaniem wszystko z czasem będzie dobrze.Powodzenia.
alinagj1o2
Może za dużo od niego wymagasz .Piszesz że jest bardzo mądry ,dobrze się uczy ,grzeczny ,spokojny .Może on potrzebuje być po prostu zwykłym 10 latkiem który czasami popełnia błędy i to ty i on musicie zrozumieć .Z tego co piszesz to nie umie przyjąć krytyki np od kolegów . ma on jakiś kolegów ,wychodzi sam na dwór i tam bez kontroli dorosłych może się wyszaleć .Dzieci 10 letnie już najczęściej same wracają ze szkoły a twój syn ma pretensje że za późno po niego przyjechałaś . Zbliżają się wakacje wyślij go gdzieś na jakieś pół kolonie i daj mu trochę luzu od was .Niech sam decyduje ,uczy się kontaktu z rówieśnikami i jak popełni jakiś błąd to nic się nie stanie .Może to nie on potrzebuje psychologa .
Ja też mam synów 10 i 9 lat .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.