Menu

Dlaczego moje dziecko ciągle płacze?

Witam. Jestem mamą 10-letniego syna. Zawsze był grzecznym i spokojnym chłopcem. Jest bardzo mądry i dobrze się uczy. Od pewnego czasu zaczął płakać, bo np. kolega powiedział mu, że nie umie dobrze biegać, ja za długo po niego nie przyjeźdżam, nie mam czasu z nim pograć w karty, zwrócę mu uwagę itp. Bardzo martwi mnie Jego zachowanie. Nie wiem, co robić. Próbowałam Mu wytłumaczyć, zeby z byle powodu nie płakał lecz nie mogę Mu zabronić płakać. Może to przeze mnie, bo ja jako dziecko też byłam płaczkiem. Nie wiem, czy mam zostawić sprawę swojemu torowi- może z tego wyrośnie czy udać się z Nim do psychologa?

rombet
 899  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Wychowanie płacz dziecko

Odpowiedzi

Asiek30
Myślę, że Twoje dziecko jest po prostu małym wrażliwcem, ale moim zdaniem wizyta u lekarza nie zaszkodzi, bo ja żaden ekspet nie jestem ;)
alinagj1o2
Może za dużo od niego wymagasz .Piszesz że jest bardzo mądry ,dobrze się uczy ,grzeczny ,spokojny .Może on potrzebuje być po prostu zwykłym 10 latkiem który czasami popełnia błędy i to ty i on musicie zrozumieć .Z tego co piszesz to nie umie przyjąć krytyki np od kolegów . ma on jakiś kolegów ,wychodzi sam na dwór i tam bez kontroli dorosłych może się wyszaleć .Dzieci 10 letnie już najczęściej same wracają ze szkoły a twój syn ma pretensje że za późno po niego przyjechałaś . Zbliżają się wakacje wyślij go gdzieś na jakieś pół kolonie i daj mu trochę luzu od was .Niech sam decyduje ,uczy się kontaktu z rówieśnikami i jak popełni jakiś błąd to nic się nie stanie .Może to nie on potrzebuje psychologa .
Ja też mam synów 10 i 9 lat .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.