Menu

Dlaczego rodzi się coraz mniej dzieci?

Realia są takie, że na świat przychodzi coraz mniej dzieci. Mimo zapewnień państwa, że zostaną podjęte kroki w kierunku polityki prorodzinnej, że powstanie więcej przedszkoli i żłobków, w zasadzie nie wiele się zmienia. Czy waszym zdaniem spadek liczby urodzeń jest właśnie wynikiem tego, że w dzisiejszych czasach trudno pogodzić macierzyństwo z pracą zawodową? Czy może gdyby ze strony państwa była większa pomoc finansowa, to uległo by to zmianie? Napiszcie jakie jest wasze zdanie na temat tego w czym leży problem coraz mniejszej liczby urodzeń i jak można by było to zmienić. Ciekawi jesteśmy jakie macie pomysły na tą sytuację.

Ania
 645  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

urodzenia rodzina

Odpowiedzi

kasiam146
mi sie wydaje ze jest tak w tej chwili kobieta jak rodzi dziecko to ma maciezynski na ktorym pieniazki dostaje pozniej jest wychowawczy na ktorym kasa jest albo jej niema do pracy niema jak wrocic bo niema kto z dziecmi siedzie no bo babcie teraz pracuja bardzo dlugo a jeszcze troche i do smierci beda pracowac, a przedszkola i zlobki sa przepelnione i ciezko znalezsc tam miejsce a opiekunka niestety kosztuje sporo i nie kazdego na nia stac. Wiec chcac lub nie kobieta musi siedziec w domu zarabia sam mezczyzna jak ma dobra prace to utrzyma rodzine ale w wielu jest tak ze dochody rodziny sa na niskim poziomie i rodzice nie chca miec wiecej dzieci bo nie beda mieli ich za co utrzymac. Panstwo daje nam ten 1000zl becikowego co nawet na cala wyprawke nie starcza no bo sam wozek ile kosztuje a gdzie do tego ubranka lozeczko i cala reszta.
Magdzik
Zgadzam się z @kasiam146
Nula139
I ja podpisuję się pod wypowiedzią @kasiam146.
amalka
I ja popieram @kasiam Dodam jeszcze, że jeśli rodzic (lub co gorsza brzdąc) jest osobą niepełnosprawną to w ogóle dramat finansowy...

Swoją drogą to smutne, że bycie rodzicem uzależnione jest od zawartości portfela czy stanu konta...
Majaaaaaa0000
Dlatego,ze mało się zarabia,czy się nie ma czasu na drugie dziecko Praca, szkoła itp!!!
Ze się nie ma warunków mieszkaniowych , na więcej dzieci...lub po prostu jak się odchowa dziecko,to później się już rzadko komu chce ,wpakowywać od nowa w to samo!!! Nie dla wszystkich dziecko to dar od boga,mała niewinna istota:)
ajrian
Dziewczyny- dziecko zawsze kosztowało i zawsze będzie kosztować.
JustiSam
Nie zauwazylam zeby sie rodzilo mniej dzieci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.