Menu

dlaczego tak jest????

mam bardzo przykrą sprawe nie potrafię sobie poradzić z tym problemem niemam komu się wyżalić!!jest mi bardzo ciężko mój mąż tylko zarabia a dopiero zaczął nową prace bo w starej niewypłacili mu wogle wypłaty wynajmujemy mieszkanie płacimy 1300 zł plus jeszcze kaucje wypłata bedzie dopiero za tydzień a ona chce kase teraz w czwartek a jak jej nie damy to mamy się wyprowadzić!!nie mam gdzie iść matka mnie niechce wziąść niemam gdzie pójść co ze mną będzie tłumaczymy tej właścicielce ze kasa bedzie za tydzień a to ją nieinteresuje załamuję się na dodatek niemamy umowy !!!Załamuję się niewiem co robić gdzie mam iść z dwójką dzieci??(nigdy)(placze)(placze)(placze)(pout)

agnieszka15155
 768  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina życie

Odpowiedzi

Mandarinios
może nie będzie to miłe co napiszę, ale takie są skutki braku umowy.... ona może Was w każdej chwili wywalić nie mówiąc o tym, że może to zrobić nawet jak będziecie jej kasę płacić... poza tym nie mając umowy ona może równie dobrze Wam powiedzieć, że jej nie płaciliście.... nieukrywam, że poszukałabym innego mieszkania i na 'dzień dobry' ustaliłabym warunki dla obu stron....
ewelinalegnica
a tesciowie?
aga24
Mandarinios dokładnie tak jak piszesz ona bez umowy może zrobić wszystko(nigdy)(nigdy)
Mandarinios
a tak na marginesie to przecież Wam się zasiłki chyba należą nie? musicie spróbować w opiece społecznej... muszą mieć jakiś sposób (chciaż wiadomo jakie są polskie realia) ale z góry nie można zakładać, że nikt nie pomoże.... napewno nie można się załamywać i wycofywać... trzeba się ogarnąć odetchnąć i działać.... pozytywny kopniak na rozkręcenie!!! (kwiatek) wiem, że jest czasami tak cieżko, że ma się wrażenie że nie ma rozwiązania.... rozwiązanie jest zawsze..... trzymam kciuki no i bez umowy ani rusz!!!
Justysia147
ale komu powie ze nie płaciliscie? przecież wynajmowanie mieszkania bez umowy jest niezgodne z prawem?wiec tak do konca nie jestescie na straconej pozycji Moze jesli ona jest bez serca wiedzac ze macie dwojke dzieci to moze skuteczne bedzie postraszenie jej skarbówka? macie swiadkow ze tam mieszkacie...sasiedzi...rodzina itp?
Mandarinios
@Justysia147 ale ona może powiedzieć, że ich nigdy na oczy nie widziała...
Mandarinios
no i nielegalne jest nieodprowadzanie podatków za wynajem....
Justysia147
no moze moze ale oni tez moga powiedziec ze jej zawsze płacili...ani ona ani oni nie maja na nic dowodów a jesli maja świadkow na to ze tam mieszkaja to wiekszy plus dla nich
Mandarinios
no niby tak...
Nula139
My od 5 lat wynajmujemy mieszkanie w którym obecnie mieszkamy,podpisaliśmy umowę najmu na rok,potem miała być następna i do tej pory jej nie widziałm choć upominam się o nią co miesiąc i ciągle slyszę za miesiąc.
I co mam zrobić?
pozatym mimo tego że nie masz umowy to jakieś prawo chyba istnieje.Nie można t tak sobie wywalić kogoś na bruk.
W myśl ustawy o najmie właściciel może wypowiedzieć najem jeśli zalegasz z opłatami za trzy miesiace
agnieszka15155
byłam już mops ale dali mi decyzje pieniedzy za co muszę przeżyć w cztery osoby była to kwota 150zl!!gdzie w tym było 50zł na środki czystości gdzie niemielismy żadnych dochodów tylko rodzinne 96zl!!!a rodzina sie odemnie odwróciła teść żyje na kawalerce i jest arkoholikiem!!!i niewiem gdzie mam iść!!!
Justysia147
spokojnie agnieszka tak jak napisała Nula jakies prawa macie...no chyba że zalegacie trzy mies. z czynszem wtedy ma prawo Was wyrzucić...ale jeśli jest to pare dni zwłoki nic nie może zrobić ona też może mieć kłopoty wynajmując mieszkanie bez umowy Bedzie dobrze...wszystko się ułoży...trzymam kciuki
Nula139
Dokładnie tak jak pisze @Justysia147.
Jeśli wynajęła Wam mieszkanie i nie daje umowy to może mieć z tego kłopoty,przecież dochód z wynajmowanego mieszkania jest opodatkowany i powinna płacić do Urzędu Skarbowego.
pozatym jak chce was wyrzucić,przecież siłą sie tam nie wprowadziliście,sąsiedzi widzą że tam mieszkacie no to logiczne że wynajmujecie to mieszkanie i nie zajęliscie go bezprawnie.
Trzymaj się ,wszystko sie ułoży i nie daj się zastraszyć,a swoja droga to jakaś bezduszna ta baba,nic jej sie nie stanie jak kilka dni poczeka.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.