Menu

Dna moczanowa

Witam!Dziś u mojego męża zdiagnozowano dnę moczanową.Dostał zastrzyki i tabletki,nakaz leżenia i dietę.Mam pytanie czy któraś mama miała z tym styczność?Czy były nawroty choroby?i jak wygląda dieta przy takiej chorobie?Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi(kwiatek)
Informacje w necie już czytałam na temat tej choroby,ale może któraś z was zna problem bliżej i może mi napisać coś ze swojego doświadczenia(grins)

Lena1982
 652  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie dna moczanowa

Odpowiedzi

amalka
U mojego męża zdiagnozowano dnę w zeszłym tygodniu (pout) Zaczęło się od bólu stawów, mięśni, palców stóp, obrzęków... Dostał leki, które nasiliły objawy choroby (tak ponoć mają działać w początkach leczenia) i nic więcej... Na temat diety również wiemy niewiele.

Przyznam, że gdy mąż zaczął czuć się źle- obwiniałam przemęczenie. Do głowy nie przyszedłby mi artretyzm (smutna) Teraz czekają go badania nerek i krwi.
amalka
Acha! Choroba jest niestety nieuleczalna i z czasem może (nie musi) być gorzej. Akurat ja wiem co mówię (pout) Ale o tym może na pv (kwiatek)
syla
Mój tata od lat choruje na dne moczanową
PatrycjaM
mój ojciec takze choruje na dnę moczanową. Tzw choroba "królów", czyli nie powinni sie jeść mięsa. Powiem szczeze ze diety pomagają ale cieżko (ojcu) tak na stałe na diecie pozostać. Nie wolno piwa i innego alkoholu. Najlepiej sporo warzyw, nie wolno szczaw i ograniczać szpinak. Pozatym leki tylko wyciszają objawy i ból, nie usuwają przyczyny. Niestety! Mój tata ma tylko jedne tab specjalnie na tą chorobę bo u nas innych nie ma-drogie a w czasie ataku duzo ich bierze.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.