Menu

Do kiedy balsam po kąpieli?

Hej dziewczynki. Tak się zastanawiam do kiedy smarowałyście swoje pociechy balsamem po kąpieli? Mój synek ma skończone 2 lata i nadal go "balsamuje", wczoraj gadałam z koleżanką której córka ma 19 miesięcy i ona stwierdziła, że jestem dziwna. Ona mówiła, że dzieci balsamem smaruję się tylko do 1 roku i ona tak robiła. A jak to wygląda u Was? Szczerze powiem, że nie mam w planach zaprzestania balsamowania jego ciałka bo mam strasznie twardą wodę.

Renatka2019
 1939  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem dziecko balsam do ciała

Odpowiedzi

myszka838383
mój ma ponad 3 lata i po kąpieli smaruje go kremem nawilżającym. Skoro ja dbam o skórę i nawilżam ją po kąpieli to dlaczego mam nie dbać o skórę dziecka :)
karolina87
ja balsamuję swojemu synkowi [prawie 2 latka] ciałko po kąpieli, teraz już nie po każdej, ale dbam, aby jego ciałko było nawilżone :)
sheryl
Nigdy nie smarowałam. Kąpałam w preparatach z oliwką lub parafiną a po tym już niczym nie trzeba smarować. Skórka i tak jest nawilżona. Zresztą skóra dzieci (zrowa skóra) nie potrzebuje smarowania, sama się regeneruje i jest łądnie nawilżona.
A skóra dorosłych to już inna bajka ;)
Trzeba się nawilżać :)
Beki
Nigdy nie smarowałam młodej po kąpieli. Skóra się przyzwyczai i później będzie jeszcze barziej wysuszona... tak mi się wydaje.
izkalepszy
ja smaruję małą raz,dwa razy w tygodniu....
flame123
ja smarowałam oliwką jednak parafina czysta okazała się lepsza. Robiłam to tylko wówczas, gdy dzieci były niemowlaczkami
PatrycjaM
Mój syn ma AZS i smaruje nadal, ma 2,5roku. Teraz nie dziennie tylko 2-3 razy w tygodniu po kąpieli. Dodam ze skóra jest znacznie lepsza niż kiedys.
Skoro my smarujemy skórę balsamem to czemu dziecka nie?
daryjka87poznan
Moja ma 18 miesiecy i nadal ja smaruje.
amalka
Krzysio ma prawie trzy latka i po każdej kąpieli (z płynem dla dzieci) sparuję go balsamem NIVEA (taki duży, z dozownikiem)
xkasiulax
Po Kąpieli używam oliwki
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.