Menu

Do kiedy mleko?

Karmię piersią, ale zastanawiam się do kiedy. Czy po roku podaje się jeszcze mleczko modyfikowane, po zakończeniu karmienia piersią? Czy to zależy od dziecka?

Beki
 666  18

Odpowiedzi

myszka838383
mleko modyfikowane podaje się do 3 roku życia (kwiatek)(kwiatek)
mamapati
myszka838383 moja miała 1,5 roku jak go juz nie chciała pic...
myszka838383
@asafi..wiem kochana..mój odrzucił modyfikowane jak miał 1,5 roku :/ i od tamtej pory pije zwykłe...Na opakowaniu jest napisane do 3 roku życia...(kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Beki
no właśnie ja nie chcę karmić dłużej niż rok i dlatego zastanawiam się czy po roku jeszcze się mleczko daje..
Beki
aaa to już wszystko jasne. dzięki dziewuszki (kwiatek)
Beki
aaaa.. a wcześniej mogę zakończyć karmienie piersią? Zalecane jest pół roku karmienia tak? Więc jak moja ma prawie skończone 7 miesięcy to mogę jej już ewentualnie podawać mleczko modyfikowane?
mycha2706
Mój łotr pije nan nestle junior a ma 2 lata i 9 miesiecy...
mala21
ale rok to strasznie długo....podziwiam naprawde podziwiam, ja zakładałam ze bede karmic przez pierwszy miesiąc ale sie nie udało
mammma
moja córka cały czas pije mleko modyfikowane chociaż ma skończone 3l
mammma
a generalnie to wszystko zależy od dziecka
Beki
spasiba balszoj dziewuszki (kwiatek)(grins)(grins)(grins)(grins)
emiliab
Bebiko 4 jest np. do 3 roku życia. Mój synek je pije. Nigdy nie mieliśmy problemów z przestawieniem Go na nowe rzeczy więc jeżeli chce pić to niech pije, ale jak skończy 3 latka to przestaniemy kupować modyfikowne i przejdziemy na krowie. Wszystko zależy od dziecka i Jego chęci.
Basia1980
Ja będę podawać mleko modyfikowane najdłużej jak mały będzie chciał, ale na pewno do trzecich urodzin a może i czwartych. Zobaczymy jak długo się uda(grins)(grins)
ja80
Who zaleca karmić piersią do 2 lat a jak matka i dziecko chcą to i dłużej.
Mleko z czasem nie traci nic ze swych właściwości, z czasem one się po prostu zmieniają. Po roku karmienia na przykład w mleku kobiecym jest więcej tłuszczy i przeciwciał.
Moja Hania w maju będzie miała 3 lata, nadal jest karmiona piersią, poza tym prawie w ogóle nie je innego mleko, z nabiałem też jest problem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.