Menu

do mam butelkowych:)

jak karmicie 7 mczne maluchy???? potrzebuje inspiracjii z doświadczenia,bo w kazdej ksiązce piszą co innego....co podajecie dodatkowo oprócz mleka i w jakich ilościach???? i ile mleka szkraby pochłaniają??

wrozka
 559  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie 7 miesiecy dziecko zywienie

Odpowiedzi

KlaudynaK
Staś jak miał 7 miesięcy jadł 3 butle po 180ml, z mlekiem dosypanym do wody i kaszką owocową wychodziło około 210ml, jadł mleko jak wstał, potem za około 2h kaszkę łyżeczką, mleczno ryżową, około 13 - 14 obiadek, zupkę albo ze słoiczka gerbera albo ugotowaną przeze mnie, zmiksowaną z mięskiem. potem jakieś owoce albo naturalne albo ze słoiczka, mleko, i przed spaniem mleko. Ale podkreślę, że Staś od maleńkości dużo jadł, na spacerku przekąski typu serek czy biszkopty to była konieczność. Jak miał 10 miesięcy mleko tylko 2 razy, jak skończył rok to raz, tylko jak się obudził a teraz to nie chce mleka i dostaje rano serek. Je już to co ja ale uwielbia swoje kaszki mleczno ryżowe i dostaje je rano (na drugie śniadanie) i wieczorem (kolacja), przyznam, że nie zawsze bo czasem na to drugie śniadanie pochłania kanapki. Obiad ile jest tyle zje, zupe, drugie... między posiłkami owoce, po południu dostaje co jakiś czas czekolade kinder albo mleczną kanapkę...
Ancia0110
Mój synus tez skonczyl 5 miesiecy pije trzy razy dziennie mleko po 200 ml dwa razy dziennie kaszke 130ml wody + 4 miareczki kaszki a tak to pol sloiczka deserku lub obiadku no i herbatka pozdrawiam:)
Delfin
mój mały ma 8 mies. i zjada butlę210 lub 240 zagęszczoną kaszką po nocy,potem jakieś chrupki,butla,deserki,bakusie,w zalezności na co ma ochotę,potem obiadek ze słoiczka,po spaniu butla ale już mniej,deserek , a na wieczór przed spaniem to butla.To też dużo zależy od dziecka na co ma ochotę.Acha no i w między czasie herbatki.
Basia1980
Wojtek ma 6,5 miesiąca i rano zaraz po wstaniu pije mleko- około 150 (zależy od dnia). Potem kaszka Bobovita. Na obiad zupka (gotuje sama- nie ufam słoiczkom) a po południu deserek. Wojtek najbardziej lubi banany więc miksuje je i dodaje np. jabłko albo winogron. Na kolację mleko- 240 ostatnio wcina. Oczywiscie jesli jest głodny to miedzy posiłkami mleko.
Gusiaq
Moj ma 7 miesiecy i 2 tygodnie. Je rano 180 ml kaszki, po ok poltorej godziny pije rozwodniony soczek 100-150 ml zalezy na ile ma ochote. Potem je deserek ze sloiczka i 120 ml mleka, obiadek (ok 160 ml, ale widze, ze zaczyna mu byc za malo) czyli przecier warzywny, robie sama, po nim pije herbatke 60-100 ml. Potem czasami dostaje jeszcze mleko 180 ml, ale jak przespi karmienie, albo pozno wstanie to juz nie daje i mleko 210ml przed snem (ok 20.30).
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.