Menu

do mam ktore maja drugie dziecko z innym mezczyna

czy ktos orientuje sie jak to wyglada jak urodze dziecko ktore mam z obcenym partnerem na pierwsze dziecko mam alimenty z funduszu jak to wyglada ? czy jesli nie mam z nim slubu jego dochody wliczaja sie ?

Martineska
 757  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse alimenty

Odpowiedzi

Martineska
z obecnym *
Beatka9316
Na dziecko które nie jest również jego nadal będziesz dostawała alimenty do momentu jak będzie się uczyło obojętnie czy z funduszu czy od biologicznego ojca. Zarobki Twojego partnera nie grają tu żadnej roli.
Martineska
no wlasnie musze sie jakos upewnic bo dwie moje kolezanki jedna ma slub druga nie obydwie nie dostaja alimentow bo wliczaja dochod od jej obecnego partnera
Beatka9316
Moja chrzestna ma pierwsze dziecko z innego partnera niż drugie i cały czas dostawała alimenty... przecież obecny partner nie jest Twoim mężem i ojcem dziecka to nie musi utrzymywać Twojego dziecka więc musisz dostawać alimenty
elinka
Jezeli ojciec dziecka nie placi ci zasadzonych alimentow (uchyla sie od obowiazku) i w to miejsce placi ci fundusz, to spradza rowniez twoje dochody.
Jezeli jestes w nowym zwiazku, z innym mezczyzna, to nadal naleza ci sie alimenty na dziecko od ojca dziecka, ale to czy fundusz bedzie ci placil jest uzaleznione od waszego WSPOLNEGO dochodu, bo prowadzicie wspolne gospodarstwo domowe.
O takie rzeczy najlepiej pytac w MOPS/GOSP/UM - tam gdzie pobierasz swiadczenie - nie na forum internetowym.

I nie warto krecic, bo prawda i tak w koncu wyjdzie na jaw i potem to ty sobie narobisz dlugow, bo bedziesz nieprawnie pobrane swiadczenia musiala zwracac z odsetkami.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.