Menu

do mam, które poroniły...

Kochane mamusie, czy jak poroniłyście to szpital zgłosił dziecko do USC i czy w związku z tym dostałyście akt urodzenia dzidziusia?

joasik31
 1096  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

madziullka
jesli dzidzius sie nie narodzil to nie mazna wydac aktu urodzenia. ewentualnie akt zgonu ale raczej wystawiaja je narodzonym dzieciom jesli niestety nieprzezyja;-(
agnese32
ja nie dostalam takiego aktu bo malutki zmarl przed narodzeniem . takie typu akta daja dzieciom co sie narodzily i zmarly (kwiatek)
joasik31
kochane właśnie, że nie jest tak jak mówicie. dziecko, które poroni się nawet do 22 tyg. ciąży to szpital powinien zgłosić urodzenie takiego dziecka, a na akcie urodzenia USC zaznacza, że było martwe. Ja tego nie wiedziała, i nie wiem, czy można to jakoś zmienić. Mając taki akt urodzenia z USC kobiecie należy się 8 tygodni urlopu macierzyńskiego.
agnese32
ja cialka nie widzialam to tak jak by bylo i nie ma . tego nie wiedzialam sama Dziekuje joasik31. ale dla mnie juz zapozno bo to bylo w 2008 roku (kwiatek)
joasik31
agnese32, ja tez tych rzeczy nie wiedziałam, bo po co ktoś w szpitalu ma nam takie rzeczy mówić!
Dowiedziałam się tego ze strony poświęconej poronieniom.
kasiam146
i nie ma znaczenia w ktorym to bylo tygodniu ciazy?
anulka2281
Nie zgadzam się z pierwszymi wypowiedziami. Ja straciłam Córeczkę w 36 tygodniu ciąży. Było to obumarcie wewnątrzmaciczne więc jak Ją rodziłam już nie żyła:( W szpitalu powinnaś dostać odpowiedni papierek że dziecko urodziło się martwe. Mój mąż musiał z nim iść do USC i tam wydano akt urodzenia z adnotacją "dziecko martwo urodzone". Na tej podstawie możesz ubiegać się o pieniądze z ubezpieczenia żeby pokryć koszty pogrzebu,nagrobka... Wiem sama po sobie że lepiej nie widzieć żadnych pieniędzy ale nie ukrywam że były nam potrzebne. Tobie też się należą. Z tego co mi wiadomo istotne jest też w którym tygodniu ciąży straciłaś dziecko. Bodajże po 20-22 tc można się ubiegać o 8-tygodniowy urlop macierzyński.
MiJa
O ile się nie mylę to do 21-22 tc jest poronienie i wtedy nie ma zadnych aktów itp...a po 22 tc jest już traktowane jako poród przedwczesny ...
andziabuziak
ja kiedys byłam w gops i dzowniła klijętka z zapytaniem o becikowe. kobieta do słuchawki odp. jeśli dziecko martwe sie urodziło nie należy sie nic. ale jesli min.choć żywe było to należy sie....wiem że nie do tematu ale czy to nie jest z deka porąbane ?
Iwona1977
@cinusia ma rację ostanio w Uwadze byl ten temat każdemu dziecku po 18 tyg należy sie akt urodzenia i zgonu i należy sie pochówek a co do reszty to nie wiem
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.