Menu

do Mam niejadków

Mam do was pytanie dziewczyny, mam córkę 3 letnią i naprawdę ciężko z jedzeniem, jest strasznie wybredna przy tym. Staram się jakoś wymyślać, zmieniać codziennie, kupiłam jej zestaw naczyniek taki fajny, do tego fajnie dekoruje posiłki no coś to daje ale nie dużo. Jak to u Was wygląda? :)

Anusia22
 260  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem niejadek

Odpowiedzi

oli28
Moja ma 15 miesięcy i od jakiegoś czasu obraziła się na jedzenie potrafi cały dzień przechodzić na bananie,lub jabłku.Też wymyślałam różne kolorowe potrawy ale to nic nie dawało.Nie zmuszam małej do jedzenia.Staram się,żeby dużo piła chociaż ostatnio i z tym był problem.Dziewczyny z NM podpowiedziały mi,że dzieciaki chętniej jedzą w obecności innych dzieci i to się sprawdziło.
amalka
Łatwiej wymienić to co jada mój synek, niźli produkty/ potrawy przezeń jadane. Szykuję posiłki jakie mu smakują, zachęcam do kosztowania nowości (nie zmuszam), nie ganiam za Juniorem z talerzem i widelcem...

Był okres, że Krzysio wciągał wszystko jak odkurzacz. No... niemal wszystko, bo ryb i jajek nie ruszył ni razu (ma 6 lat) Z dnia na dzień pogniewał się na większość przysmaków. Doszłam do wniosku, że nie wszystko musi mu smakować. Ja również nie jadam ryb, podrobów, mięsa innego niż drób, owoców morza... Synek jest okazem zdrowia i na zagłodzonego nie wygląda.

Teraz jest mi łatwiej, bo repertuar żywieniowy synka się powiększył. Zasmakowały mu niektóre pierogi, naleśniki, racuchy, placki ziemniaczane, kopytka... Wcześniej nawet owych nie kosztował.

Zwalam "wybredność" na karby "jakiegośtam" etapu i liczę, że ów minie.

Ps. U nas "jestem na nie" zaczęło się jak u Ciebie- w okolicach trzeciego roku życia Krzysia.
iwus198920
Też jestem strasznie wybredna mój synek ma to po mnie. Gotuje mu na co ma ochotę. Nie zmuszam do jedzenia. Są dni, że malutko je przez cały dzień a są takie, że cały czas coś ma w buzi :)
Beatka9316
Moja ma 11 miesięcy a od samego początku jest strasznym niejadkiem. Tylko z rana po nocy bo jest wtedy głodna w miarę zje a później w ogóle nie chce już jeść. Moja jest jeszcze mała więc przy każdym jedzeniu zabawiam ją. Ale sama się zastanawiam co będzie jak zacznie sama jeść bo wtedy zabawianie nie wchodzi w grę wiec wtedy to chyba w ogóle przestanie jeść
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.