Menu

do mam z Wrocławia

kochane czy możecie polecić mi dobrego stomatologa dziecięcego we Wrocławiu? nie sądziłam, że będę musiała się tam udać tak szybko ale Pola ma opóźnione ząbkowanie, a w zasadzie jeszcze nie...ma roczek i ani jednego ząbka:(

Remedios
 491  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie opóźnione ząbkowanie stomatolog

Odpowiedzi

euphoria29
Nie masz wg mnie czym się martwić ale dla własnego spokoju możesz udać się do stomatologa.Dzieci w różnym wieku zaczynają ząbkować,jedne w 4 miesiącu,inne w 9 a jeszcze inne w 14.Ważne jest by w 3 roku życia dziecko miało pełne uzębienie.
Dodam jeszcze,że mojej koleżanki synek pierwszego ząbka miał w wieku 15 miesięcy a potem wychodziły jak grzybki po deszczu.Trzymam kciuki i głowa do góry!(prezent)
StepByStep
Kochana nic się nie martw, u nas pierwszy ząbek pojawił się jak mały skończył 15 msc. Jak poradziła nasza pediatra : dopiero jeżeli skończy 1,5 roku i nie będzie śladu ząbkowania to możemy udać się do stomatologa.
Remedios
dzięki dziewczyny, ja z kolei dowiedziałam się że z opóźnionym ząbkowaniem mamy do czynienia od ukończenia przez dziecko 12 m.ż. a jego przyczyną może być np.niedobór wit.D, krzywica itd, wolę to sprawdzić:)
euphoria29
Masz rację mogą być takie przyczyny i dlatego tak jak piszesz skonsultuj to ze stomatologiem,upewnisz się co i jak.Ale nie zamartwiaj się bo późne ząbkowanie może być również uwarunkowane genetycznie.
ADAMSKA98
ja z synem bylam w klinie stomatologicznej we wroclawiu ,fachowa opieka bylam zadowolona z tej wizyty na ul, krakowskiej
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.