Menu

do osób które kupują na allgero

kupujecie na allegro często dziewczyny, ja chce po raz pierwszy.
Miałyście kiedyś jakiś problem z otrzymaniem towaru, na przykład kupiłyście i nie otrzymałyście rzeczy?
Jak tak czy allegro pomaga to rozwikłać, czy samemu trzeba?

ivka
 207  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Zakupy allegro

Odpowiedzi

ivka
do osób które kupują na allegro miało być (pokoj)
MaLaCzarna
Kupuję często ale pierw sprawdzam komentarze , jeśli jest dużo negatywnych to nie kupuję u tego sprzedawcy. Nigdy nie miałam żadnych problemów .
czekoladka22
no my też kupujemy czasem długo trzeba czekać ale jeśli dobrze poczytasz całą aukcje to powinno być wszystko ok ja miałam tylko raz ostatnio problem po tygodniu mi napisali że nie ma towaru jaki zamówiłam i mam albo sobie wybrać inny albo poczekać jeszcze z tydzień czy dwa :/
MamaMateuszka
Często kupuję ale zawsze sprawdzam opinie i zastanów się też czy koszty przesyłki nie są zawyżone bo i tak się zdarza, opuszą na towarze a droga przesyłka.
MamaMateuszka
Aha, jeśli wybierzesz opcję za pobraniem to zapłacisz ok 5zł więcej ale paczka dojdzie dużo szybciej;-)
Bestyjka
Kupowałam dużo razy, czasem często a czasem sporadycznie. Sprawdzam komentarze, stronę "o mnie", i opis aukcji. Np. jeśli chcę kupić telefon ktoś ma okazyjną cenę i 6 sztuk a wcześniej nie sprzedawał nic albo na Allegro jest krótko- omijam dla bezpieczeństwa. Kilka razy nie otrzymałam towaru ale z winy Poczty i po reklamacji miałam zwrócone pieniądze ale to były zazwyczaj drobne rzeczy do 20zł. Raz dostałam uszkodzoną rzecz, która miała być nowa ale koszt był mały, więc naprawiłam sama i wystawiłam negatywa. Kilka razy byłam oszukana na cenie wysyłki, jak jeszcze nie znałam cenników. Ogólnie jestem zadowolona.
Allegro nie bardzo pomaga jak ktoś cię oszuka, owszem powie Ci co masz robić (iść na policję) i wyśle maila do sprzedającego, zablokuje mu konto itp ale dzięki Allegro masz dowód od kogo kupiłaś, jak zapłaciłaś, czego np. na Tablica.pl nie masz.
monia01081985
kupuję bardzo często jeszcze nie zdarzyło mi się żebym nie dostała towaru zakupionego, tak jak napisały koleżanki wyżej sprawdzam sprzedawce i staram się kupować od sprawdzonych sprzedawców. Raz tylko dostałam paczkę w opóźnionym terminie a tak przeważnie przychodzą na czas.
Beatka9316
Często kupuję ale zawsze przed tym sprawdzam opinie. A jak już się zdarzy, że długo czekam na towar to piszę na pocztę do tej osoby i wtedy zawszę za parę dni dostaje dany towar :)
amalka
Zamawiała dla męża spodnie dresowe. Sprzedający miał 98% komentarzy pozytywnych. W ciągu jakiś trzech tygodni, każdy jeden koment był negatywem. Facet postanowił chyba po wielu latach "zawiesić działalność" (zla) Wysiudał masę osób. Allegro go zawiesiło i... na tym się skończyło.

By uzyskać rekompensatę od serwisu, trzeba złożyć zawiadomienie na policji. Większości kupujących się nie chce dla paru złotych, oszuści czują się zatem bezkarni (pout)

Wtopa zdarzyła mi się raz a z Allegro korzystam baaardzo często.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.