Menu

Do przedszkola bez pieluch - Czy w Waszym przedszkolu też panują takie zasady?

Niektóre przedszkola wysyłają dzieci do domu, jeśli te nie potrafią jeszcze korzystać z toalety. Czy w Waszym przedszkolu też tak jest? Co o tym sądzicie?

Ania
 2471  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Przedszkolak Wychowanie Opieka nad dzieckiem

Odpowiedzi

AnnaZZ
Ja też słyszałam o takich warunkach przyjęcia dziecka do przedszkola, jednak nie wszystkie to stosują (na szczęście lub nie szczęście, bo w sumie w tym wieku dziecko powinno sygnalizować swoje potrzeby, no chyba że jest chore). Znajomej syna przyjęli do przedszkola, gdy jeszcze korzystał z pieluszki.
artanis
Mój synek ze względu na moją sytuację chodzi do przedszkola już od drugiego roku życia. Panie przyjęły go, ponieważ potrafił ogólnie się kontaktować, ładnie i samodzielnie jadł oraz bawił się z dziećmi. Jedynym problemem było to, że w szale zabawy nie potrafił powiedzieć, że musi do toalety. Posadzony na nocniczku bezproblemowo robił siusiu, jeśli akurat mu się chciało, ale nigdy nie wołał, że musi do toalety. Przez pierwsze pół roku chodził z pieluchą robiąc siusiu i kupkę do pampersa, potem nauczył się komunikować. Miałam takie szczęście, że trafiłam na naprawdę bardzo fajne przedszkolanki, które zadbały o jego toaletę nawet gdy zrobił kupę do pieluszki.
kasia13_archiwum
W przedszkolu moich corek przyjmuja dzieci z pieluszkami.
Moja starsza miala 18 miesiecy jak poszla do przedszkola. Byla w grupie wiekowo mieszanej, gdzie byly dzieci w wieku od 4 miesiecy (warunkiem przyjecia byly pierwsze szczepienia) do 6 lat czyli wieku szkolnego. Tam wlasnie majac 2 latka oduczala sie dopiero pampersow.
Moja mlodsza poszla do przedszkola majac 2 latka. Trafila do grupy, w ktorej jest jedynym dzieckiem ponizej 3 lat. Reszta dzieci jest od 3 do 6 lat. Tez przyjeto ja z pieluszkami. Tam nie maja z tym problemu.
ewelinan
Hej, z racji, że nie mam jeszcze doświadczenia z przedszkolami, nie potrafię się wypowiedzieć w tej kwestii. Mimo to zapraszam do założonej nowej grupy - Przedszkola, dzięki której będzie można dyskutować na temat różnych placówek ich zalet i wad. :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.