Menu

Do pytania nizej

Mojego synka karmilam piersia tylko 2 tygodnie i podawalam vita k+d teraz ma miesiac i karmie butelka i tu pytanie czy moge dokonczyc te witaminy czy musze kupic tylko witamine d?

iwus198920
 464  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie witaminy

Odpowiedzi

karolincia
Mi tłumaczono zawsze tak ze jeżeli wchodzą mieszanki sztuczne to witaminy k nie trzeba a nawet nie wolno podawać
xkasiulax
K już nie musisz podawać A D dawkuje lekarz mojej ciemiączko szybko się zrastało i pediatra kazała podawać co drugi dzień
Anemona
ja slyszlam ze w mleku modyfikowanym jest witamina K i nie trzeba jej podawać dodakowo tak mi mowila Pani pediatra A witamine D podaje sie bezwzgledu czy jest karmione naturalnie czy sztucznie
xkasiulax
Fakt a wręcz się już nie powinno
iwus198920
aha no to lepiej nie ryzykowac i podawac tylko D..
LadyNefretete
u starszej córki podawałam tylko wit d i to w kropelkach , ciemiaczko słabo zarastało majac rok jeszcze miałą 1x1 a u młodszej podaje w kapsułakch i to nie codziennie raz na jakis czas i majac 7 mies juz jej zarosło .
tymianek
(kwiatek) zapytaj pediatry , co było u jednego dziecka , to nie znaczy, że tak ma byc u drugiego. Co do mieszanek mlecznych, to też nie można mówić, że w mleku modyfikowanym witaminy K i D sa i nalezy odstawić kropelki - o tym decyduje pediatra, ponieważ jedna mama podaje mleczko firmy X, a druga Y , a są jeszcze dzieci alergiczne i te mleka też mają inny skład i nie masz pewności, że dostarczasz odpowiednia ilość tych witamin.
Co do wit. D to podawanie równiez zalezy od pory roku, obecnie jest mało słońca i pediatra może nawet zwiekszyć dawkę tej witaminy.
Starszym dzieciom podaje się tran , który jest bogaty w wit D, także ostroznie z tym odstawianiem i podawianiem ..... do lekarza (kwiatek)
cytrynkaa
witaminę K odstawiasz całkowicie a Dpodajesz w dalzym ciągu tak jak podawałaś.. wit K jest w mleku modyfikowanym a nie ma jej w mleku matki dlatego ją podawałas jak karmilas piersia.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.