Menu

Dobre serce – czy chętnie bierzecie udział w akcjach, mających na celu pomoc najbardziej potrzebującym

Szczególnie w okresie przedświątecznym organizowane są różne akcje, które mają na celu pomoc osobom najbardziej potrzebującym. W marketach zbierana jest żywność i środki czystości, które zostaną podzielone na paczki i przekazane potrzebującym rodzinom. Czy przyłączasz się do takich akcji? A może pomagasz bezpośrednio komuś ze swojego otoczenia, kto znajduje się w ciężkiej sytuacji? Powiedzcie, co sądzicie o takich akcjach i czy jesteście w stanie wygospodarować kilka złotych, aby komuś pomóc? Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 1156  7

Odpowiedzi

LaMandragora
To czy pomagam czy nie i komu i jak... zachowam dla siebie. Nie mam potrzeby sie chwalic.


Natomiast ogolnie powiem, ze podobaja mi sie rozne akcje majace na celu wspieranie ludzi w roznych trudnych sytuacjach. Co mnie przeraza to to, ze tak czesto znajduja sie ludzie umiejacy wykorzystac takie sytuacje, jako mozliwosc wzbogacenia sie. No ale nie mozna wychodzic z zalozenia, ze tak wszyscy robia, bo niechcacy moznaby skrzywdzic tym kogos, kto naprawde jest w potrzebie.
monique25
Jestem za takimi akcjami jak najbardziej:)
Kasia1978
ja mam rodzinkę której pomagam paczkami z żywnością od jakiegoś czasu....a w tym roku wspomogły jeszcze tą rodzinkę jak na razie 4 net mamy,choć do świąt zobowiązało się jeszcze kilka...serdecznie dziekuję
alinagj1o2
Pieniędzy nigdy nie daję,żywność jak najbardziej.Do pojemników na caritas jak coś mam to daje,jak chcą to niech to sprzedają na szmaty zawsze im trochę kasy wpadnie.Jak mam coś porządniejszego niepotrzebnego zanoszę do Caritasu przy kościele tam znają konkretne rodziny.Tak dałam wózki i inne rzeczy które są dobre a dla mnie zbyteczne.
desdemonka
Pomagam rekami swoich dzieci :P a tak serio,chłopaki w tym roku stali z harcerzami zbierajac zywność w akcji "Podziel sie posiłkiem " ...
aniol
niebardzo mam jak w tym roku pomoc bo sama mam kiepskoa sytuacje ale uwazam ze te akcje sa wspaniale tylko zeby zawsze robili je ludzie z czystymi sercami nie ci co chca sie wsbogacic gardze takimi .uwazam ze jesli tylko mamy czym sie podzielic to nalezy to robic dzieki takim akcja ludzie sa szczesliwi dzieci najedzone i ubrane to wspaniale .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.