Menu

dodatek

Witam kochane...mam pytanko zanim wybiorę się jutro do urzędu złożyć wniosek na becikowe...wyczytałam w internecie ,że:"Becikowe w wysokości 2000 zł przysługuje każdej matce, która złoży stosowny wniosek o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego w ciągu roku od urodzenia dziecka, jeśli dochód na osobę w jej gospodarstwie domowym nie przekracza 504 zł" . jA co jeśli pomimo tego ,że jestem mężatką ale nie mam z mężem wspólnego adresu zameldowania (ze wględów spadkowych)tylko dalęj jestem zameldowana w domu rodziców(mieszkam w innym mieście niż zameldowanie), gdzie jest zameldowany również mój brat pomimo tego,że już oddawna fizycznie tam nie mieszka i zameldowana tam jest moja dwójka dzieci:))hehe troche nas dużo.w sumie wyszło 6 osób -czyli ,że muszę liczyć dochody wszystkich pracujących w tym domu i podzielić na ilość zameldowanych tak dobrze myślę? a co z moim męzem?nie dało by rady naszych wspólnych zarobków podzielić na nasza czwórkę?nie wiem czy ktoś się płapie o co mi chodzi ale bardzo bym prosiła o jakas radę bo może łapię się na jakąś pomoc od gminy bo nigdy nie chdziłam nawet po rodzinne pomimo tego ,że mi przysługiwało bo z taka łaską te panie mnie traktowały ,że mi się odechciało z nimi gadać . teraz postanowiłam ciągnąc ile się mi należy(grins) pozdrawiam (krejzolka)

neliteli
 1113  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Praca i Finanse urzędowe sprawy

Odpowiedzi

renata3421
chyba to mąż jest zameldowany gdzie indziej nie ma tu znaczenia
renata3421
zapomniałam o że
ulenka091987
jako mężatka liczysz dochód na siebie męża i swoje dzieci, nieważne gdzie jesteś zameldowana, ogólnie gdy urodzisz dziecko tworzysz odrębną rodzine i dochód dzielisz na siebie i dzieci, to że jesteś zameldowana w domu rodziców, ja mieszkałam z dzieckiem z rodzicami i rodzeństwem, ale w skład rodziny liczyłam tylko siebie i dziecko i tak wypełniasz wniosek i wyliczasz dochód na osobę w rodzine, jeśli jest was czwórka a tylko mąż zarabia to jego zarobki dzielisz na cztery osoby, bo z tylu składa się rodzina, a to,że masz z mężem inny adres zameldowania nic nie zmienia, tylko musisz mieć zaświadczenie że on nie ubiega się o rodzinne i becikowe w urzędzie odpowiednim dla jego miejsca zamieszkania, jakbyś miala jeszcze jakieś pytania to pisz do mnie to odpowiem
syla
ulenka ma racje wszystko Ci napisała
monique25
Ja jak składałam wniosek to było potrzebne moje rozliczenie za rok poprzedni i ojca dziecka. Mieszkamy z moimi rodzicami ale ja tego nie pisałam wpisałam tylko dziecko mnie i ojca dziecka . Akurat tak wyszło dziwnie troche bo dziecko ur sie w maju 2008 a oni chcieli dochod za rok 2006 a ja akurat nie pracowłam i moj narzeczony tez wiec nam sie udało i dostalismy te 2000 tys i 48 zł rodzinnego ale gdyby juz chcieli za 2007 to nic z tego . Dziwnie troche tam maja Ja sładałam te wnioski w Mopsie
ulenka091987
dziwne, bo okres rozliczeniowy mają od 1 września do 31sierpnia i na ten okres i zbierają dokumenty za rok poprzedni, czyli jak składasz wniosek w sierpniu na cały okres rozliczeniowy to zbierasz za poprzedni rok, a jeśli składasz w ciągu danego okresu to zbierasz dokumenty tak jakbyś składała na cały okres rozliczeniowy, czyli w maju obowiązują dokumenty takie same jakbyś składała w sierpniu poprzedniego roku więc musi być za pełny rok od stycznia do grudnia dlatego tak kazali dokumenty przynieść
Mandarinios
My z mężem mamy zameldowanie zupełnie różne - ja w Bydgoszczy on w Darłowie a mieszkamy na śląsku w Gliwicach. Odbieraliśmy wszystkie zasiłki w Gliwicach w MOPS-ie odpowiednim do dzielnicy ZAMIESZKANIA. Z tym, że mając innne zameldowanie (tj w innej miejscowości) musisz donieść do MOPS-u z którego będziesz pobierać becikowe zaświadczenie, że ani Ty ani Twój mąż nie pobraliście zasiłku w swoim miejscu zameldowania.
Mandarinios
I dokładnie tak jak napisały dziewczyny dzielisz Wasze zarobki - Twoje i Twojego męża przez siebie i Wasze dzieci. Od momentu ślubu stanowicie odrębną rodzinę.
ulenka091987
owszem w miejscu zamieszkania, ale musi być potwierdzenie zameldowania tymczasowego
monique25
acha to dobrze ze tak maja :) dzieki temu dostałam więcej . Dziekuje ulenka091987 za wyjasnienie(kwiatek)
Mandarinios
NIE MUSI!!! być potwierdzenia zameldowania tymczasowego. Od nas niczego takiego nie wymagali. Tylko musieliśmy mieć zaświadczenie z tamtych MOPS-ów, że nie pobieramy u nich. W sumie i tak sami z tego Gliwickiego MOPS-u dzwonili do Bydgoszczy i Darłowa.
ulenka091987
to już chyba zależy od danego MOPS-u bo u mnie wymagają, muszą mieć potwierdzenie, że napewno mieszka się w danej miejscowości
neliteli
dziękuję !(krejzolka) jesteście kochane
Nanya
Ja i mój synek jesteśmy zameldowani u moich rodziców. Mój mąż u swoich. Mieszkamy jeszcze gdzie indziej (wynajmujemy i właściciel nie bardzo chciał nas zameldować). Liczył się dochód mojego męża i mój dzielony na 3 osoby (męża, mnie i dziecko). Nie było żadnego problemu z becikowym, ani z zasiłkiem na dziecko.
Nanya
Jeszcze chciałam dodać, że wszystkie 3 adresy są w obrębie jednego miasta. Nie wiem jakby było, gdyby to były różne miejscowości.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.