Menu

dodatek mieszkaniowy

Hej dziewczyny,koleżanka mnie prosiła ,aby zadać tu pytanie,bo jest tu Nas trochę i na pewno pomożecie.Anka chce starać się o dodatek mieszkaniowy,ale nie wie co do czego,a chciałaby już do mopsu pojechać z kompetem dokumntów.Grzebałyśmy troche na necie,ale najlepiej zapytać ktoś kto to załatwiał....Co trzeba???Jaki musi być dochód,aby otrzymać taką pomoc??W jakiej wysokości mops dodaje do tego czynszu i na jak długo???

Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki(prezent)

smerrfetka
 449  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Praca i Finanse czynsz

Odpowiedzi

karolincia
Potrzebne jest zaświadczenie od pracodawcy o dochodach netto z ostatnich trzech miesięcy, Do tego wypełnia się wniosek, ja akurat musiałam mieć podpisany przez właściciela mieszkania, dołączamy dokument na podstawie którego jesteśmy albo właścicielami albo wynajmującymi mieszkanie( akt własności albo umowa najmu), przedstawia się również rachunki i faktury dotyczące mieszkania podstawowe opłaty. Nie pamiętam już kwoty dochodu na osobę której nie można przekroczyć ale z tego co pamiętam jest ona dość wysoka. Im wyższa jest ta kwota na osobę tym mniejszy jest ten dodatek. Za każdym razem jak się staraliśmy była to inna kwota. Dodatek mieszkaniowy przyznawany jest na pół roku. Pamiętam ze za pierwszym razem gdy przyznawali przeprowadzany był wywiad środowiskowy. U nas akurat bo wynajmujemy mieszkanie dodatek był wypłacany od razu naszemu właścicielowi i ja go odliczałam od czynszu.
karolincia
*Im wyższa jest kwota dochodu na osobę
jagoda30
U mnie wniosek wypełnia spółdzielnia,potrzebny mi też opłacony rachunek za wodę,fa za światło, opłacone śmieci.Wysokość jest liczona procentowo od dochodu i kosztów utrzymania mieszkania.
Dodatkowo teraz można się starać o dodatek do energii elektrycznej.
jadzia23
u nas dodatek byl na 4msc i nie mogl przekroczyc 925zl na osobe brutto. przekroczylo nam o 15 gr chyba i nam wstrzymali i juz nam sie nie nalezy :(
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.