Menu

dojrzewanie 10 - latki

Mam takie pytanko:- czy któraś z was ma może córke w wieku dojrzewania? Moja córa, skończyła w styczniu 10 lat i w ubiegłym tygodniu pprzyszła do mnie z pytaniem, co to jest że jak była w łazience i robiła siusiu , a potem sie wycierała to zobaczyła na papierze krew. Czy to możliwe żeby dziesieciolatka zaczeła miesiączkowac? Dodam, że nie widac po niej jeszcze zaawansowanego procesu dojrzewania. czy Wasze córki też tak miały?

agasio
 3812  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie dojrzewanie

Odpowiedzi

kasia17
moja córka ma 11 lat ale jeszcze nie ma miesiączki za to strasznie szybko rosną jej piersi jej koleżanki maja po 12 lat i już miesiączkują (grins)(grins)(grins)
loona20
ja miałam 8 lat jak zaczełam miesiączkować ...
dorotx
Moja córka ma 9 lat a od roku zaczeły się pojawiać u niej zmiany to znaczy zaczeły jej rosnąć piersi ale jeszcze nie miesiączkuje jeżdzimy z nią do Prokocimia żeby to mieć pod kontrolą wszystkie chormony i zmiany narazie na szczęście jest wszystko w porządku ale lekarze obawiają się właśnie żeby za szybko nie dojrzewała
co do wieku.
beatka7623
Oj możliwe Nawet 9 latki mają okres :)
agnieszka1977
Z tego co tu czytam trochę się przeraziłam ma dwie córki w wieku 10 lat i już sie boję.
Natomiast koleżanka ma córkę w tym wieku co moje córki a już rosną jej piersi i ma pryszcze.
evenis
Moja siostrzenica dostała okres na miesiąc przed 11 urodzinami więc jest to możliwe:)
xkasiulax
pierwsza miesiączkę dostałam w wieku 12-lat Ale znam dziewczęta które zaczęły miesiączkować w wieku 10-lat moja siostrzenica kilka miesięcy przed swoimi 11 urodzinami dostała okres choć nic na to nie wskazywało,więc to chyba normalne
xkasiulax
@evenis no właśnie (kciuki)
agasio
dzięki za odpowiedzi, ale powiem wam że wcale mnie nie uspokoiły, wrecz przeraziły, dlaczego te dzieci tak szybko rosna?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.