Menu

dokarmianie

Moje Mamusie powiedzcie mi co moge podawac pięciomiesięcznemu maleństwu.Karmię jeszcze piersią ale ostatnio zauwarzyłam że same mleko dziecku nie wystarcza, zaczęłam dokarmiać zupkami ze słoiczka. powiedzcie ile razy dziennie należy dokarmiac posiłkiem stalym takiego malucha i co mogę mu podawac? Synek budzi się również 3 razy w nocy.

mb1083
 463  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem dokarmianie

Odpowiedzi

Mandarinios
Po pierwsze zastanawiam się co to znaczy, że Twój pokarm mu nie wystarcza? Dzieci po jakimś czasie zmieniają swoje przyzwyczajenia dotyczące picia mleka matki, mają zwiększone zapotrzebowanie na tłuszcze więc chętniej i więcej piją (szczególnie w nocy-wtedy mleko zawiera najwięcej tluszczy). Może przystawiaj go częściej do piersi? Mój synek ma 5,5m-ca karmię go piersią ale zaczełam mu podawać gluten według zaleceń dietetyków. Więc zdecydowałam się wprowadzić jabłuszko i marchewkę, żeby móc z czymś wymnieszać tą odrobinę kaszki mannej (na wodzie). Podaję mu około łyżeczkę kaszki mannej wymieszaną z około 90ml jabłuszka, bądź marchewki (ale zaczęłam stopniowo zwiększać od łyżeczki kaszki mannej na łyeczkę jabłuszka). Daję na podwieczorek raz dziennie ze względu na to, że gluten nalezy podawać łyżeczkę, czyli około 5 ml dziennie. Do popicia daję mu soczek jabłkowy gerbera albo bobovitę około 90ml (wypija tylko troszkę).
Gosi24
Jak moj synek mial 4 miesiace zaczelam dawac mu owocki i warzywka w sloiczkach zalecane dla dzieci od 4 msc,a takze gotowalam mu platki ryzowe na mleczku.I oczywiscie dodatkowo doszla jeszcze butelka z mlekiem.Pozdrawiam
Mandarinios
Geodonna wiem, że to są najnowsze badania i jeszcze jedna konferencja w tej sprawie będzie jeszcze w pażdzierniku 2009 (czy jakoś w tym czasie) bo właśnie głównym pytaniem jest jak połączyć podawanie glutenu już u tak małych dzieci z wyłączyn karmieniem piersią do 6 m-ca. Ale kosultowałam to z lekarzami (nie jednym dla pewności) Poza tym dużo o tym czytałam, tak jak napisałam dostaje tylo zalecaną dawkę 5ml - łyżeczkę a soczek jabłkowy dostaje też po konsultacji z lekarzem bo rzadko robił kupkę. Nie traktuję tego jako posiłek zastępczy:) poza tym tylko mleczko mamusi :):)
mb1083
Sądzę że pierś mu nie wystarcza bo zauważylam ze mam mniej pokarmu wcześniej musialam ściągać laktatorem w tej chwili czuję jakby moje piersi były "puste".Filipek czesto je i denerwuje sie podczas karmienia jakby nic mu nie lecialo.Ostatnio w nocy wstaje 5 razy i łapczywie szuka piersi. Od tygodnia zaczełam podawac mu zupki ze słoiczka bo deserków nie chce jeść,i musze przyznać że jest lepiej ale pierś podaję cały czas nawet na żądanie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.