Menu

Dokumenty na zasiłek rodzinny.

Chce złożyć papiery na rodzinne. Niestety nie wiem jak je wypelnic. Nie mieszkam z moim narzeczonym ale nasza córka ma jego nazwisko. Czy wypisując papiery, te wszystkie składki itd. to wpisuje tylko swoje czy ojca dziecka też?

justyna01
 384  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem rodzinne

Odpowiedzi

mycha2706
Jeżeli nie mieszkacie razem to tylko swoje dane, dostaniesz dodatek jako samotna matka dodatkowo do rodzinnego, tylko muisz tam zaznaczyć. I nie ma znaczenia, że dziecko ma jego nazwisko.
KIciula
u nas jest tak,ze albo trzeba przedstawic zaswiadczenie o dochodach swoich i partnera zeby dostac,albo podac o alimenty.takie sa wymagania.napewno beda pytac czy jestescie razem.
jagoda30
wszystkiego dowiesz się od pracowników,na pewno pomogą
dominikas87
u nas przepisy sie zmieniły i dodatek do samotnej matki dostaje sie wtedy gdy ojciec dziecka jest nie znany badz nie zyje
wniosek wypełniasz ty,jezeli pracujesz to pit za zeszły rok ksero dowodu osobistego oraz akt urodzenia dziecka
KlaudynaK
niestety wymagana jest sprawa alimentacyjna. W sumie zdarza się czasem że matki bez takiego papierka dostają ale to rzadko.
Papiery pomogą wypełnić na miejscu. Oczywiście jest potrzebne zaświadczenie o dochodach każdego członka rodziny w gospodarstwie domowym - lub zaświadczenie o bezrobociu, akt urodzenia dziecka, pit z urzędu skarbowego za ostatni rok.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.