Menu

Domowa - Edukacja dla dziecka

Witam Mamusie!

Mam takie pytanie czysto pedagogiczne.
Jak edukujecie , zabawiacie i pomagacie w rozwoju swoim pociechom w domu.

Pytam głównie mamy, które z dziećmi siedzą w domu, ale wypowiedzi pozostałych mam są mile widziane.

Moja córeczka ma 2 latka i ma wiele ciekawych zabaw - głównie zręcznościowych lub działających na wyobraźnię. Brakuje mi zabaw rozwijających mowę.

Remik86
 749  6

Odpowiedzi

izkalepszy
mamy super książkę z wieloma bajkami otwieramy ją są tam piękne ilustracje,pokazuję jej na obrazkach co jest co a potem proszę ją powtarzać co widzi i chętnie to robi(kciuki)
Remik86
Niekapków i butelek już dawno nie ma... no nie dawno ,bo od miesiąca... a smoczków nie ma już od 2 miesięcy. Wiem,że to późno,ale lepiej późno niż wcale... za to pięknie od miesiąca robi w nocniczek. Cały dzień bez pieluszki.. tylko na noc ma.

Macie może jakieś szczególne zabawy z dziećmi?
Magdzik
Moja córka ma 2,5 roku, a całkiem dobrze mówi już od ponad pół roku, głównie dzięki bajkom na MiniMini, jak u @Geodonny. Poza tym czytamy dużo przeróżnych książeczek od wierszowanych po cyferkowe, że się tak wyrażę:) Śpiewamy (właśnie opanowała zwrotkę "Zuzi, lalki niedużej":)) i uczymy się wierszyków. No i przede wszystkim dużo sobie opowiadamy o wszystkim, z dnia codziennego i różnych innych sytuacji. Rysujemy, kolorujemy, itp, itd(awve)
Kasia1978
dmuchanie przez słomkę,robienie baniek,dmuchanie różnych piórek ,koralików....to podobno podstawa....moja niestety nie chce dmuchać....(pout)
jolla30
mój syn zaczoł mówic jak miał niecałe 2latka,teraz mówi wszystko,umnie spiewac pare piosenek i pare wierszyków..duzo nauczył sie mówic z bajek a i ja duzo do niego mówiłam,opowiadałam bajki śpiewałam....
lola86
moja ma niecały roczek . ale na misiach pokazuje jej że mają oczy nos itd . mówię jej jak robi piesek jak widzi psa do z daleka woła ał ał . A że mama wściekłego kota który wyrczy i pluje to mała go naśladuje marszczy nosek i syczy na niego . Na razie próbujemy zdmuchnąć świeczkę na pierwsze ur ,ale małej się spodobało jak ja to robię i zamiast dmuchać podsówa mi ja po nos
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.