Menu

Domowe przetwory

Robicie jakieś przetwory?! ja wam powiem, że zdecydowałam się w tym roku zamarynować paprykę i zrobić kiszone ogórki. Dużo tego zjadamy a jak patrzę na ceny w sklepach to naprawdę się opłaca. No i smak nie ten. No i jeszcze narobiłam kilka słoików dżemu z brzoskwiń. Do naleśników pycha.

ivka
 1223  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród papryka marynowana ogórki kiszone przetwory

Odpowiedzi

mumczinx
no prosze prosze, fajnie. Mi szczerze się jeszcze nie zdarzyło ale obiecałam sobie chociaż ogórki kiszone zrobić i jak nie dostane odpowiednich już w tym sezonie no to w przyszłym.
johanna
Moja mama zawsze tego robi mnóstwo!! I dżemy i kompoty, ogórki, papryki, buraczki. Pycha!
lilka
Ja nie robie. Natomiast robią moi rodzice. I to dużo: soki, dżemy, kompoty, ogórki kisone i korniszone, musy z różnych owoców do deserów, czy naleśników, do obiadu buraczki i na zimno i na ciepło, sałatkę ogórkową, no i przeciery pomidorowy i ogórkowy (ja do garnka nalewam dodę wlewam taki przecier, troche doprawiam, dodaje włoszczyzne jak mam i zupa gotowa, osobno tylko makaron)
mongro10
A ja mogę się pochwalic kompotami i dzemami z wiśni i truskawek.Kilka słoików soku z jeżyn.Ogórkami kiszonymi i w occie.Po niedzieli zabieram się za jabłka i surówke z warzyw,a w październiku buraczki.Na dzień dzisiejszy w piwnicy stoi ok.120 pełnych słoików :)))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.