Menu

Domowe sposoby na przeziębienie

Czy stosujecie domowe ( babcine) sposoby na przeziębienie u dzieci, typu: wypażanie stopek, nacieranie kamfora itp. A jezeli tak to jakie?

mariola79
 704  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie domowe sposoby leczenia przeziebienie

Odpowiedzi

KlaudynaK
Nacierałam Stasia spirytusem salicylowym zamiast kamforą pół na pół z balsamikiem... Szybko pomogło i obyło się bez lekarza...
mariola79
wyparzanie miało byc :( !!!
aga76ta
dla maluchow, to nie wiem co moze pomoc, ale dla duzych dzieci (czytaj mezowie) polecam wodke z pieprzem :-) Mojemu to pomaga :-)
mariola79
aga76ta - a to dobre :)))
logest
Nacierar stopki Wiktorii spirytusem lub nalewka bursztynowa.
ODYNIECKA
Ja stosowałam syrop z cebuli, nacieranie nalewką bursztynową, ciepłe kompiele potem piżamkę i grube skarpety na nóżki.
ODYNIECKA
na rozgrzanie pyszna jest woda z imbirem świeżym i miodem.
kiris7
A ja swojej córce nacierałam stopy taką maścią Pulmex Baby i jak miała katar to trochę smarowałam jej na plecach i na piersiach . Pomagało . Poza tym do picia zaparzony rumianek może być z miodem . Chociaż ja rumianek stosuje na każdą grypę żołądkową . Jak ma wymioty to niesłodzony napar ( nie za mocny bo rozwalnia ) po łyżecce co 5 , 10 min. Tak aby wypiła z pół szklanki. Można jeszcze dać aviomarin aby zahamować wymioty. Dzięki temu jako 2- latka uniknęła szpitala i kroplówek nawadniających .
fabianka
Mój synek nie choruje, ale czasem alergie pokarmowe dają znać.Mieliśmy z tym trochę problemów i lekarze też nie pomogli.
Poczytałam trochę i przez ok.1 m dostawał wywar z czosnku.POMOGŁ!!!!!Jak nikt i nic innego.
Dwa ząbki czosnku zalać wrzącą wodą-odstawić na 2-3 godziny bądż dłużej.Łyżka stołowa do bużki.Polecam na przeziębienia także czosnek z miodem.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.