Menu

Domowe sposoby rozpoznawania płci dziecka

Kiedyś kobiety nie miały do dyspozycji USG i jakimś cudem domowymi metodami potrafiły odgadnąć jaka będzie płeć dziecka. Znacie jakieś takie sposoby? Ja słyszałam tylko o tym, że jak mama ma kłopoty z cerą to będzie dziewczynka jak nie ma to chłopczyk. Znacie jakieś inne? Sprawdziło się coś u was?

czarna
 6809  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża płeć dziecka

Odpowiedzi

dagmara123
Podobno okrągły brzuszek zwiastuje dziewczynkę a szpiczasty chłopca. tak mi powtarza moja babcia. mam okrągły brzuszek, na USG wyszło, że będzie dziewczynka, ale ile w tym prawdy to nie wiem :)
Keti87
Podobno można też poznać po pupie - jak jest większa niż przed ciążą to będzie dziewczynka, jak się niewiele zmieniła - chłopczyk. Ja miałam pupę jak szafa trzydrzwiowa i jest chłopak - więc jakiś błąd w diagnozie!
ewela
Mi mama od początku ciąży powtarzała że będzie dziewczynka bo miałam dziwne zachcianki - raz na słodki, raz na kwaśno, potem śledzik :) I co się okazało że jest dziewczynka - i to nie jedna!!!!
apologize
Znalazłam kilka całkiem zabawnych teorii ta ten temat!

Nasi przodkowie mieli też zdanie w kwestii planowania płci.
● Jedna ze starożytnych teorii głosiła, że nasienie z prawego jądra decyduje o poczęciu syna, a z lewego – córki. Stosowano więc ciasne obwiązywanie „niepotrzebnego jądra”.
● Arystoteles uważał, że nasienie powstaje w organizmie zarówno kobiety, jak i mężczyzny, a w zależności od przewagi jednego z nich na świat przychodzi dziewczynka lub chłopiec. Nasieniu można było nadać więcej mocy, przystępując do zbliżenia z większym wigorem.
● Planując płeć dziecka pod uwagę brano aurę oraz pozycje gwiazd. Chłopcy mieli się rodzić, gdy stosunek odbywał się przy wietrze północnym, a dziewczynki – południowym.
● Istniała też teoria, ze płeć dziecka zależy od tego, które z partnerów jest mądrzejsze lub silniejsze. Dlatego zalecano odczekać, aż silniejsze z małżonków zachoruje, albo krzyczeć na niego, aby pozbawić go przewagi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.