Menu

Dorosłe dziecko w domu a finanse

Co uważacie o takich praktykach, że dorosłe dziecko mieszkające wciąż z rodzicami dokłada się do domowych wydatków? Ja szczerze powiem nie praktykowałam, ale tez nie bardzo miałam okazję bo córka się usamodzielniła w mgnieniu oka i wynajmuje mieszkanie z chłopakiem i dają sobie jak na razie radę. Natomiast syn znajomych co miesiąc daje rodzicom na 400 zł. Niby nie wiele, ale mam mieszane uczucia. Nie wiem czy umiałabym brać pieniądze od własnego dziecka, no chociaż z drugiej strony takiego 'darmozjada" to można utrzymywać i utrzymywać. Różne są dzieci i niektóre to z pewnością robią z wygody. Mamusia ugotuje, posprząta, zapełni lodówkę... Ciekawa jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat. A może wy też dokładałyście się do domowego budżetu jak jeszcze mieszkałyście z rodzicami?

kosia
 831  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Praca i Finanse pieniądze finanse budźet domowy

Odpowiedzi

PaniZakrecona
Z rodzicami mieszkałam do zakończenia studiów. Nie dawałam rodzicom pieniędzy, bo studiowałam dziennie, jeśli udało mi się coś zarobić przeznaczałam na dodatkowe kursy, podróże, ciuchy. Ale rodzice nie mieli pretensji, bo się uczyłam. Skończywszy studia wyprowadziłam się na swoje:)
bunia88
Jeśli dziecko się uczy - nie powinno płacić rodzicom. Mają nawet obowiązek utrzymania ich - zapewnienia spania, jedzenia i jakiegoś ubrania. Co innego, jeśli dziecko nie uczy się, albo uczy zaocznie. Wtedy jak najbardziej powinno współuczestniczyć w utrzymywaniu mieszkania.
Ania
Jestem jak najbardziej za tym aby dorosłe dzieci, które studiuja podejmowały pracę chociażby sezonowo w czasie wakacji, w ten sposób nabywają doświadczenia, poznają wartość pieniądza, a i na pewno jest to satysfakcja z własnych zarobionych pieniędzy, które można przeznaczyć na dowolny cel. Natomiast co do dzieci dorosłych ale nie uczących się.......
Przykład: chłopak 20 lat zdrowy umysłowo i fizycznie, siedzi całymi dniami w domu i gra w WOW, jego brat 21 lat uczy się, matka pracuje w systemie trzyzmianowym, ojca brak,
czy matka ma obowiązek utrzymywać obu, czy tylko jednego?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.