Menu

doświadczenia z drugim dzieckiem

Powiedzcie mi proszę jak to u was wygląda, ponieważ ja już wspominam małej że dzidzia jest w brzuszku, pierwsze dziecko ma trzy latka. Roksanka rozumie że dzidzia jest w brzuszku, ale nie do konca ...Boje się troszkę tego, jak będzie wygladało to wszystko, jak zaakceptuje ona swoją siostrzyczkę. Jakie są Wasze doświadczenia?

hello
 319  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem drugie dziecko

Odpowiedzi

iwus198920
mój synek ma 3 latka i drugi 8 miesięcy bardzo ale to bardzo jest zadowolony codziennie przytula się do niego i mówi jak bardzo go kocha :) karmi, podaje zabawki :) wiadomo każde dziecko innaczej reaguje ale u nas bardzo dobrze
renata29
Starszy synek miał 22 miesiące jak urodził mu się brat.Nie było żadnych problemów z akceptacją.Zazdrośni też nie są.Jak to zwykle z rodzeństwem bywa,raz się biją,raz się bawią.Niedawno starszy mnie pytał dlaczego nie mogłam urodzić Igora jak on będzie duży,bo on wcale nie chciał rodzeństwa :)
Beatka9316
Ja osobiście tego nie doświadczyłam ale moja koleżanka miała taką sytuację miała już 2 bliźniaczki miały one 3 latka jak się okazało, że znów jest w ciąży powiedziała im to wtedy były bardzo zadowolone głaskały ją po brzuszku i czekały z niecierpliwością na rodzeństwo. Po urodzeniu okazało się, że już nie są tak zachwycone jak były, Mama nie poświęcała im tyle czasu co przedtem bo musiała się zająć Gabrysią wiadomo taki maluszek potrzebuję trochę więcej uwagi niż niespełna 4 letnie dziewczynki. To wtedy pojawiła się zazdrość ale po czasie sama zniknęła. Wiadomo czasem tak bywa z dziećmi raz się cieszą a za 5 min będą złe i zazdrosne.
czekoladka22
moje córka też miała niecałe 3 latka tylko ona mi sama mówiła że chce dzidziusia teraz ma już 4 latka a synek 1,5 miesięcy i bardzo mi pomagała córcia od samego początku przy braciszku tak jak teraz przy siostrzyczce :]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.