Menu

Doula

"Doula to Osoba - Opiekunka Matki, taka nasza Mama, Babcia, Piastunka, Wielkie Serce, Nieprzebrana Dobroć, Skarbnica Wiedzy, Bezmiar Poświęcenia - wszystko razem, jednym słowem Osoba Wyjątkowa – DOULA!!!

Już od 1 października 2008 roku jest możliwość skorzystania z usług DOULI w Polsce. Pierwszym miastem, które będzie objęte programem DOULA SERVICE, stworzonym przez medic4you, jest Warszawa. Następne miasta to Trójmiasto, Katowice, Wrocław i Poznań.

,,DOULA” - słowo pochodzi ze starożytnej Grecji, oznaczało kobietę wspierającą psychicznie matkę w okresie porodu. Dziś nazwa Doula opisuje kobietę doświadczoną w rodzeniu dzieci, służącą informacjami oraz pomocą fizyczną i psychiczną matkom przed, w trakcie i zaraz po porodzie. DOULA to brakujące ogniwo w łańcuszku specjalistów okołoporodowych i poporodowych. Z tą jednak różnicą, że DOULA poświęca swój czas, wiedzę i cierpliwość Matce, która po porodzie również potrzebuje pomocy w znalezieniu się w nowej roli, jaką jest bycie Mamą dla swojego Maleństwa. DOULA rozumie, uczy i pomaga matce w pierwszych dniach jej macierzyństwa. Nie ma znaczenia czy jest to pierwsze dziecko w rodzinie czy kolejne, bo przecież każda ciąża, poród, a potem połóg są różne i za każdym razem jesteśmy inne My – matki oraz Nasze ukochane maleństwa.
Doula jest zaufaną osobą, działającą na rzecz kobiety rodzącej i jej partnera.
Doula może, na życzenie rodziców, asystować aktywnie w przeżyciach ciąży i porodu, nie podejmuje jednak żadnych działań klinicznych ani decyzji w imieniu kobiety rodzącej. Pomaga jedynie zebrać niezbędne informacje ważne do podjęcia odpowiednich decyzji, przyczyniając się tym samym do zapewnienia pełnego komfortu psychicznego porodu dla rodzącej jak i dla jej partnera. Ogrom miłości, ciepła i poświęcenia, które DOULA przekazuje wszystkim mamom i ich dzieciom jest odpłacany uśmiechem, radością i wzajemnym zrozumieniem rodziców i dziecka."

Źródło: http://www.otopr.pl/

W niektórych krajach taka "opiekunka" to norma... a Wy co o tym myślicie?

Mandarinios
 1110  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Poród Partnerstwo i Rodzina opieka

Odpowiedzi

flame123
czytałam o tym jakis czas temu.
to chyba fajna sprawa...
JUSTYLKA
...fajne ale pewnie nierealne w naszym kraju...NFZ nie placi za leczenie a za to zaplaci?
JUSTYLKA
zazdroszczę kasiulek2121(grins)
mammma
w naszych realiach nierealne... ale miło byłoby mieć kogoś takiego przy sobie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.