Menu

dowod

mam pytanie mam pęknięty dowód a jestem zagranica boje sie ze jak bede wracał do Polski a mi go sprawdza moge mieć problemy czy moja zona może wziasc formulasz na nowy dowod,ach mieszkam w innej miejscowości niż stały meldunek ale jestem tam zameldowany tymczasowo,czy bede mógł tam wyrobic dowód

MarcinBogdanSparzak
 625  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Partnerstwo i Rodzina dorośli

Odpowiedzi

czekoladka22
nie wiem jak z wyrobieniem dowodu ale wiem że mojego kuzyna nie przepuściła chociaż nie miał złamanego tylko nadłamany ..
irekzboralski
Mój mąż w ubiegłym roku miał ten sam problem. Polecieliśmy do Anglii na kilka dni i przy odprawie zwrócili mu uwagę na dowód, przepuścili i tylko zaznaczyli,że musi go wymienić po powrocie do Polski bo kolejny raz na zniszczony dokument go nie wpuszczą. Nie sądzę by przy powrocie do kraju był problem. I radziłabym zaraz po powrocie go wymienić by potem uniknąć dodatkowego stresu z powodu zniszczonego dokumentu.
czekoladka22
zależy jakie kto ma szczęście mojemu kuzynowi go przy odprawie złamała i nie puściła do angli gdzie obecnie żyje pracuje itd a do polski przyjechał tylko na odwiedziny do rodziny :/
Nena
Czekoladka22 co innego jak chcial wyjechac z polski a co innego jak wrócić do kraju. Ze zniszczonym czy przeterminowanym dowodem z kraju cie nie wypuszcza ale w druga stronę tak. Po za tym wniosku żona złożyć nie może bo składa sie go osobiście. Odebrać może wraz z notarialnym upowaznieniem do tego lub pisemna zgoda kierownika urzędu- przy waszej obecnosci.
Jesli jednak obawiasz sie ze możesz mieć problem udaj sie do konsulatu-mogą wystawić jednorazowy dokument na powrot do kraju,za opłata oczywiście.
Anulkaa
A ja byłam u nas w Monachium w Konsulacie i mi powiedzieli że dowodów osobistych oni nie wyrabiaja, że dowód mozna wyrobić tylko na terenie państwa którego jest się obywatelem , czyli w Polsce. I powiedzieli że w Konsulacie moge sobie np paszport wyrobić. I tak też zrobiłam.
Nena
Anulkaa nikt nie pisał ze dowód wyrobisz w konsulacie. Byla taka możliwość w ubiegłym roku ale bardzo krótko i zlikwidowali. Mówimy o paszportach czy dokumentach wjazdu jednorazowego do polski.
gina
Mój mąż 2 lata temu miał ten sam problem. wylatywalismy z uk przy odprawie zwrócili mu uwagę na dowód bo byl pekniety i sklejony tasma przezroczysta zeby nie poszlo do konca, przepuścili i tylko zaznaczyli,że musi go wymienić po powrocie do Polski bo z uk musza go wypuscic do swojego kraju i przepuscili za to problemy zaczely sie w Polsce przy odprawie i grozilo mu 2 lata wiezienia lecz po rozmowie z bosem strazy granicznej i paru niemilych sytlacji jakie nastapily w naszym kraju gdzie wszystko musimy zalatwiac osobiscie choc niemamy tego uproszczonego , doszlo do zgody i wypuszczeniu meza zeby mogl wejsc do swojego kraju i wyrobic dokumet
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.