Menu

dowód tymczasowy dla dziecka

Czy Wasze Maluchy mają dowód tymczasowy czy paszport jeśli latacie z Nimi do krajów Unii Europejskiej? Chyba bardziej opłaca się dowód tymczasowy bo jest ważny 5 lat a paszport u małego dziecka na rok jeśli się nie mylę i koszt dowodu jest mniejszy. Jak jest u Was?

piasekpustyni
 1641  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat dziecko dokumenty

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Moja ma dowod tymczasowy.Dowod robisz za darmo, nie ma juz opłaty a za paszport jest. Zdjecia tylko nas kosztowały i to było na tyle. A i potrzeba dokument aktu urodzenia dziecka.
syla
Tak jak pisze Daryjka ,za dowód nic nie płacisz
piasekpustyni
dzięki Dziewczyny(prezent)
MamaMaya
ale z tego co wiem chcac leciec gdziekolwiek nawet do kraju UE trzeba miec paszport dziecka ale moze sie myle (grins) my mamy dowod bo nawet jezdzac z dzieckiem po PL powinno sie go miec, ale wiadomo ze ogromna mniejszosc rodzicow go wyrabia.
piasekpustyni
Pytałam się w urzędzie gdzie złożyliśmy wniosek i Mąż dzwonił na infolinię do linii lotniczych i można jak najbardziej na dowód jechać. (awve) Wszystko złożyliśmy i za 3-4 tygodnie do odbioru(kciuki)
Kordelia
Ja moim chłopcom wyrabiałam rok temu dowody tymczasowe - za wyrobienie paszportu trzeba płacić, a dowód można wyrobić za darmo, więc jeśli wystarczy dowód, to po co ponosić dodatkowe koszta :)
ada410
Popieram w całości Kordelię ,w UE wystarczy dowód, więc po co przepłacać
domka
moja ma paszport i jest ważny 5 lat
irekzboralski
Mikołaj ma też od 2 lat dowód osobisty i tak jak wyżej nie ma za niego żadnej opłaty
Amcia
Masz rację ja mam dwóch chłopaków i mają dowody za które nie płaciłam tyko za zdjęcia i tak jak piszesz maja dłuższą ważność jak paszport mowa o dziecku do lat 3
kochana88
w Londyńskim konsulacie wyrabiaja tylko paszporty tymczasowe i trzeba go wyrabiać co roku do 5 r.ż. dziecka bo jest ważny tylko rok, i można latać na nim po UE, nasz chory polski system;/
goskapolak
Moja córka ma paszport.Jest ważny 5 lat.Można pojechać wszędzie i nie zastanawiać się czy ten kraj jest w UE.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.