Menu

dretwienie palcy

hej dziwczyny!już jestem prawie na mecie w ciazy i od pewnego czasu strasznie mi drętiweją palce,normanie trace czucie w nich,co moze mi brakowac,pomidory nie pomagają:)?

manna
 877  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Odżywianie ciaża

Odpowiedzi

babooshka
To prawdopodobnie zespół cieśni nadgarstka (zmiany hormonalne powodujące zatrzymanie wody),zdarza się niestety w ciąży.
"Aby zmniejszyć dolegliwości należy unikać ucisku na daną kończynę, szczególnie podczas wypoczynku nocnego. Dobre rezultaty przynosi również zażywanie preparatów zawierających witaminę B6 oraz magnez. Niezmiernie ważna jest również dieta bogata w te witaminy i mikroelementy. W witaminę B6 bogate są np.: ryby, drób, ziemniaki, mleko, orzechy, słonecznik, warzywa strączkowe, natomiast magnez zawierają np.: fasola biała, pestki dyni, kakao, koper, pietruszka zielona"Życzę zdrowia(prezent)
manna
ACHA,mleko pije codziennie bo jakoś tak mam ze teraz chyba mam potrzebe na nabiał.Runka może masz racje bo własnie cała prawa strona taka jakaś we mnie jest opuchnięta bardziej,noga większa od drugiej itd.....ech....
melka102
Ja tak mam od dwóch miesięcy, głównie w nocy. Na początku budziłam się w nocy ze sztywną dłonią i musiałam wstawać aby przywrócić w niej krążenie, jednak to pomagało zaledwie na chwilkę. Teraz jest troszkę lepiej, bo przynajmniej przesypiam noce, no i nie jest to już takie bolesne. Mój lekarz nic mi nie kazał na to brać. Sama łykałam przez kilka dni magnez z potasem, ale to niewiele pomagało. Myślę, że u mnie to jest chyba jakiś ucisk, zwłaszcza, że to drętwienie dotyczy tylko prawej dłoni. Póki co przyzwyczaiłam się juz trochę do tego ;)))))
manna
no własnie mi też tylko prawa strona dretwieje i puchnie......staram się spac po lewej stronie ale ile mozna.....ech...juz niedługo
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.