Menu

drga ciąża

Kobietki mam pytanko :) Moja koleżanka ma 3,5 miesięczną córcie i zaszła w ciążę.. Oczywiście planowaną, bo stwierdzili że drugie dziecko łatwiej urodzić jak niedawno urodziło się pierwsze..co o tym myślicie?? Ja osobiście miło wspominam okres ciąży ale nie lepiej jest nacieszyć się jeszcze pierwszym maluszkiem?? Mój M. też chciałby już pracować nad drugim Maluszkiem, a nasz Kamil ma prawie 5m-cy...

Kiedy zdecydowałybyście się na drugie dziecko??

Beatris0302
 1169  30

Znajdź pytania na ten sam temat:

Planowanie dziecka Partnerstwo i Rodzina ciąża dziecko

Odpowiedzi

monikarogalska2
Ja planuję zacząć działać jak mała skończy 3 lata...ale zobaczymy jak to wyjdzie. Wiadomo że lepiej dla dzieci jak jest nie duża różnica wieku, ale kilka miesięcy po porodzie zajść w drugą ciąże to dla mnie stanowczo za wcześnie
Tuptolek
(kwiatek) I co ja mam Ci niby napisać (pout) ja wychodziłam z założenia, że jak synek będzie miał około 3 lata to zacznę sie starać o drugie, teraz ma już prawie 5 lat i myślę, że fajnie jak miedzy dziećmi jest mała różnica wieku, a tak jak ma Twoja koleżanka jest super ( jeśli się dobrze czuje - to czemu nie). Ale wtedy właśnie chciałam się nacieszyć synkiem. Myślę, że jakbym się od razu starała miałabym na to większe szanse, mam PCO i ponoć tak jest łatwiej zachodzić w kolejną ciążę. (kwiatek)
iwona1985
my właśnie staramy się o drugie dziecko moja córeczka ma 2 latka i 7 miesięcy
Tuptolek
(kwiatek) Jest może trudniej, ale lepiej jest jak jest mała różnica wieku.
NATI
Moja corcia bedzie miala prawie trzy latka jak urodze drugie dziecko wiec wydaje mi ze to odpowiednia pora
izunia83
kacper ma 6i pół roku i obecnie jestem w ciąży
NATI
my o pierwsza ciaze staralismy sie ponad 4,5 roku a o druga miesiac wiec szybko az sami bylismy w szoku (grins)
MARZENAG
u nas ani z pierwsza ani druga niebyl problemu tak jak chceilismy tak wyszło różnica miedzy dziećmi jest 2 lata.Hmmm ale wspominam swoja ciąże i wychowanie rocznego szkraba skąd ja mialam siły..Po tym jak obserwuje moje koleżanki które sa w pierwszej ciąży,ja przynich to dynamit byłam wszystko zrobiła..
koza54
odp3 , córa ma 2,5 roku i jeszcze nawet nie myślę o drugim... może za jakieś 3 lata.
ulenka091987
jak Pawełek miał rok to zdecydowaliśmy się na rodzeństwo dla niego, ale gdybym miała drugi raz podejmować tą decyzję zaczekałabym jeszcze rok :)
JUSTYNA300511
mój synek bedzie miał skończone 5 lat jak urodzę drugie dzieciątko ...z perspektywy czasu uwazam że za długo czekaliśmy z drugim chociaż mały bardzo się cieszy z tego że będzie miał rodzeństwo i dopytuje kiedy mi brzuszek urośnie. O pierwszą ciąże jak i o drugą staraliśmy się 2 miesiące(grins)(grins)(grins)(grins)
marzenkag
jak ja urodze drugie corka bedzie miala 4 latka i 3 miesiace.dla mnie odpowiedni wiek.
daryjka87poznan
Moja ma dwa latka, tak za dwa lata bedziemy planowac nastepne.
MamaMaya
ja mam tak jak @atena, nie wyobrażam sobie jak bym zapanowała nad dwójką tam maleńkich dzieci... jak dla mnie minimalna różnica wieku to 3 lata wtedy pierwsze dziecko jest odchowane, w miarę samodzielne, dużo rozumie (np. że trzeba być cicho bo maluszek sobie śpi), a nawet może coś pomóc (oczywiście w miarę możliwości...). Podziwiam rodziców którzy mają dzieci rok po roku albo bliźniaki...
renata29
ja też chciałam od razu drugie,udało się po ponad roku,różnica między dziećmi będzie 22 miesiące
jolla30
dawid ma2,4mc i o rodzenstwo dlaniego moze zaczniemy sie starac za jakies 2,3 lata..nie mam juz sily siedziec w domu a kolejne dziecko dla mnie znaczy kolejne trzy lata w domu..chce troche odetchnac,isc do pacy do ludzi..
anulaw
u Mnie różnica między moimi smykami to 3 lata i zaczynają sie dogadywać.U mnie nie było problemu ja byłam po cc i musiałam swoje odczekać z drugim dzieckiem(grins)
ulenka091987
@atena dla mnie akurat 2 dzieci w takiej różnicy wiekowej to pikuś(moja siostra ma synka starszego o 7,5m-ca od Pawełka gdzie zajmowałam się nimi obydwoma bo ona do szkoły chodziła) ale gorszy problem jest gdy brzuch już jest większy, a tu starsze trzeba jeszcze nosić, pilnować itd właśnie z tego powodu uważam, że o rok za wcześnie zaplanowałam drugą ciążę
maja1482
Dominika ma 2lata i 5miesięcy, ja w październiku zaszłam w drugą ciążę. Maluszek urodzi się tuż przed trzecimi urodzinami córci. Wszyscy mi mówią, że to za wcześnie, na początku też tak myślałam, ale teraz wiem, że wcale nie. Córcia nie może doczekać się rodzeństwa, my zresztą też. Wiem, że im mniejsza różnica wieku między dziećmi, tym łatwiej im nawiązać później kontakt i nić porozumienia:) Podziwiam osoby, które tak szybko decydują się na dugie dziecko. Ja osobiście wolałabym najpierw nacieszyć się macierzyństwem, a potem myśleć o kolejnym bobasku. Tak jak @jolla30 myślałam najpierw żeby odpocząć trochę, wyjść do ludzi, wrócić do pracy, ale stało się jak się stało i nie mam zamiaru z tego powodu teraz narzekać... Jakoś przetrwam te kolejne trzy lata:))
xkasiulax
A w życiu!!!!dla mnie za szybko...(zresztą moja będzie jedynaczką):) ...ale 3,5 dziecko i już pakować się w następną ciażę (awve)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.