Menu

dużo zadania...:/

Cześć dziewczynki :)
Czy Wasze pierwszaki też mają w szkole tak dużo zadań domowych zadane? Bo mnie już zaczyna szczęka opadać...Dzień w dzień Grześ ma do zrobienia po 5 ,6 zadań domowych + po pół godziny codziennego samodzielnego czytania...pół biedy , bo młodziutki już w miarę dobrze czyta ,ale rodzice dzieci z jego klasy się buntują ,że niby jak maluchy mają czytać jak jeszcze liter nie znają?? ( kłania się idiotyczna reforma :zakaz nauki liter i cyfr w "0") , to samo jest na angielskim...nauczycielka rozdaje kartki z obrazkami i pod każdym obrazkiem jest wypisana wymowa , niestety dzieci maja problemy z odczytaniem wyrazów...
Dzisiaj siedzimy nad zadaniami domowymi od godz.14-tej do teraz a jeszcze nas czeka czytanie....(krejzolka)

korek221
 751  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Szkoła i Kształcenie szkoła podstawowa

Odpowiedzi

Kairra
Niestety, u nas tak samo (krejzolka)
Od pierwszej klasy codziennie po kilka zadań+czytanie.
Nauczycielka tłumaczy się, że MUSI zadawać coś do domu, bo albo nie zdążyli tego zrobić na lekcji, a to bo program nas goni, albo akurat tylko mój syn nie zdążył czegoś zrobić i dlatego musi kończyć w domu.
Jest tego na parę dobrych godzin (pout)
Kairra
Aha, mój syn jest teraz w 3 klasie, czyli ma program jeszcze sprzed reformy, gdzie kończąc zerówkę musiał umieć pisać i czytać (awve)
Kairra
I w kontekście Twojego pytania, uważam, że ten program sprzed reformy był lepszy(kciuki)

Swoją drogą, nie rozumiem, dlaczego w klasie Twojego Grzesia każą czytać, skoro teraz uczy się tego właśnie w 1 klasie?? (smutna)
cytrynka
mój jest w pierwszej klasie ale ma bardzo mało zadane( jeno zadanie z jednego przedmiotu) max. pół godzinki z kolorowaniem. sam siada i odrabia i nic tam po mnie ( ewentualnie przeczytam co ma zrobić )
a o czytaniu nie ma mowy, nie zadają nic z czytaniem( fakt bo dzieci nie umieją)
Magdzik
Sąsiadki córka też właśnie rozpoczęła swoją edukację w I klasie i też narzeka, że tak dużo zadają.
Zana
u nas w mierę nie za dużo nie za mało ... syn czyta praktycznie płynnie więc problemu nie ma .... koleżanka znów narzeka że ma za mało zadane ale jej córka chodzi do innej szkoły....co szkoła to inaczej
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.