Menu

dwa testy pozytywne i brak ciąży?

Witajcie! Dawno mnie tu nie było, miło mi być ponownie:)
Mam problem. Zrobiłam dwa testy ciążowe, jeden w piątek po południu i drugi w sobotę w południe. Oba były pozytywne tzn dwie kreski. Pojechaliśmy w poniedziałek do gina, a on powiedział, że to wcale nie musi być ciąża, że to za wcześnie na badanie USG, że pęcherzyk może być pusty i organizm może sam go wydalić...
Odkąd urodziłam córeczkę miała okres jak w zegarku co 30 dni. A dziś spóźnia mi się piąty dzień. Poza tym te dwa testy... Lekarz kazał nam przyjechać jeszcze raz w poniedziałek 1 października.
Jak myślicie lekarz ma rację? Mogę nie być w ciąży?
Ja wiem, że jest to takie gdybanie, ale jakoś nie mogę przestać o tym myśleć :/

joana1983
 1259  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Partnerstwo i Rodzina test ciążowy objawy ciąży

Odpowiedzi

kasiulka1985
kochana byłam w takiej samej sytuacji jak Ty ! Dupek też mi nagadał, że może to ciąża poza maciczna, ze może to jednak wcale nie ciąża itd jednym slowem wyszłam wystraszona do granic możliwości...poszłam zrobić sobie tego samego dnia badanie hcg na drugi dzień powtórka i wtedy wiedziałam na 100%, ze jestem w ciąży a do tego dupka juz nie poszłam. Inny lekarz powiedział, że po prostu wtedy bylo za wcześnie na badanie i ciąży widac nie bylo, 1,5tyg później już badanie było mozliwe. Także na pewno jesteś w ciąży ale odczekaj tydzień i wtedy idź do lekarza bo teraz jest za wcześnie.
kokosz
mam dokładnie taką samą sytuację jak ty....dziś byłam u drugiego lekarza... zrobiłam beta hcg wyszło pozytywnie.... ale kazał mi odczekać kilka dni i badanie z krwi powtórzyć.....a w przyszłym tygodniu przyjść na usg.... rozmowa była zupełnie w innym tonie niż u pierwszego lekarza.... przynajmniej mnie uspokoił i teraz mam nadzieję że beta hcg wzrośnie..... Trzymam za ciebie kciuki :):):)
Beatka2010
Na pewno wszystko będzie dobrze i jesteś w zdrowej ciąży(prezent)
Lwiczka
Dlatego ja po zrobieniu testów odczekałam 2 tyg zanim poszłam do lekarza. Po poprzedniej nieudanej ciąży stwierdziłam, że tym razem nie będę się stresować. I dobrze zrobiłam. Ciąża może być b. wczesna i lekarz jeszcze nie widzi b. dokładnie co i jak. Radzę odczekać spokojnie i pójść za tydzien , dwa na usg.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.