Menu

Dwie chrzestne matki?

Mamy problem z narzeczonym. Jego brat miał być chrzestnym naszej Zuzi, ale nie wiadomo czy ksiądz się zgodzi bo on mieszka ze swoją dziewczyną bez ślubu i mają dziecko. Chrzestna jest, druga też by się znalazła. Ale nie wiem czy mogą być dwie. Jak myślicie?

justyna01
 1093  15

Odpowiedzi

syla
Nie nie mogą ,a po drugie ksiądz nie pyta się z kim mieszka ojciec chrzestny i czy jest żonaty tylko bedzie pytał o bierzmowanie ja też jestem chrzestną i nikt mnie nie pytał czy jestem mężatką ,bo co to kogo obchodzi ważne było to czy mam chrzest i bierzmowanie
justyna01
Ale znam kilka przypadków w których ksiądz nie zgodził się na któregoś z rodziców chrzestnych bo stwierdził że żyją w niepełnych związkach, czyli bez ślubu:/.
Anemona
Jeżeli ksiądz wie że chrzestny żyje w grzechu to nie pozwoli na to by trzymał dziecko do chrztu. ALe jeżeli chrzestny mieszka w inne miejscowości niż ksiądz to wystarczy jeżeli przyniesie zaświadczenie od swojego księdza że jest praktykujący i spełnia wszystkie warunki. W takim wypadku wszystko zależny od księdza chrzestnego który albo wie że mieszka z narzeczoną i mu to nie przeszkadza, albo przeciwnie i zaświadczenia nie wyda.
lola86
Wszystko zależy od księdza jak bedzie wredny tak jak u nas to się dowali . Bo nasz wypytuje się o wszystko . Z seksem przed ślubem włącznie .
justyna01
Chrzest chcemy zrobić w parafii narzeczonego a ksiądz wie o tym że przyszły ojciec chrzestny żyje w niepełnym związku. W mojej parafi ksiądz nawet by nie udzielił chrztu bo nie mamy ślubu. Było juz kilka przypadków kiedy odmówił.
pscolka1987
u nas w rodzinie jest taka sytułacja ze mój brat który jest za granica jest zapisany jako chrzesny (ale nie był w stanie przyjechać )a w kościele trzymał go mój drugi brat ..także młody ma 2 chrzesnych hehe takie poplątane ...
GaaSoolinaa
mogą być dwie chrzestne,zależy od parafii. a po co księdzu mówić jaka jest sytuacja rodzinna chrzestnego?
katarynka3311
U nas chrzestnym jest moj brat, ktory jest wierzacy, ale do kosciola nie chodzi zbyt czesto i nie bylo problemu, bo ksiadz pytal tylko o bierzmowanie. Takze to chyba zalezy od tego jaki jest ksiadz.
Adrian
(kwiatek) u mnie tez tak bylo ze ksiadz bez problemu dal chrzest dla dziecka nie pytal sie czy chrzestna ma slub czy chrzestny to ja wybieram a nie ksiadz a tak pozatym u nas nigdy nie bylo problemow (kwiatek)(kwiatek)
jadzia23
kochana wiem po sobie ze bedac w takim zwiazku ksiadz nie moze sie nie zgodzic, jesli jest wierzacym. ale jesli chodzi o dwie chrzestne to niestety sie nie wypowiem bo nie wiem
madziullka
U nas też nie było prolemow, ale do chrztu dziecko trzymałam ja albo tata. Ksiądz nas o to prosił wiec to chyba juz idzie w niepamięc ze chrzestni trzymaja... Ale są księża którzy pytają o związki chrzestnych i nie dopuszczają ich do bycia chrzestnym. Np w parafii mojego M. On miał byc chrzestnym dziecka siostry i niestety nie jest bo żyje w grzechu... Jestem wierząca ale niepraktykująca ale jak dla mnie to ostra przesada... co do dwoch matek crzestnych. nie iewm jak to jest ale ja nigdy nie spotkalam sie z tym ze dziecko ma dwie chrzestne
angelika28
Ksiądz nie pyta o to z kim mieszka chrzestny przynajmniej tak mi się wydaje...
Iwona1977
Wszystko zalezy od ksiedza, moj syn ma chrzestnych ktorzy nie maja bierzmowania i nie bylo problemu
daryjka87poznan
Wszystko zalezy od parafii, widzisz moja ma chrzestną po slubie cywilnym tylko, my tez mamy tylko cywilny a znow chrzestny Inki jest rozwodnikiem. Jak o tym wszystkim powiedziałam ksiedzu to bręczał mi i był na nie. Gdy mu powiedziałam ze dobra nie chce mi dziecka ksiądz ochrzcic to nie pojde obok do parafi a tam wiem ze to zrobia bez problemu. Wiec na to co usłyszał odrazu sie zgodził. :D Szkoda było mu chyba kasy i dobrego zdania o nim. (chodz tak takiego nie mam)

Co do Twojego pytania moga byc dwie chrzestne, tak samo jak np dwie swiadkowe na slubie lub na odwrót.
karolincia
Mogą być dwie chrzestne tak jak daryjka mówi tylko zwyczajem się przyjeło ze jest chrzestny i chrzestna
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.