Menu

Dwie pieluszki u noworodka

U mojego 5 tygodniowego synka bioderka dobrze sie rozwijają, ale powiedziano mi ,żeby wkładać 2 pieluchy profilaktycznie.Czy któraś z Was miała takie zalecenia?I czy stosowałyście je w dzień , w nocy, czy na okrągło?

Iwet28
 3925  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie bioderka pieluszki

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Mi polozna tak zalecila, bo Fatima miala lekka dysplazje bioderka (lewego), co stwierdzono podczas rutynowego usg bioderek po urodzeniu. Nie byla to duza wada, lekarz twierdzil, ze takie cos robi sie podczas porodu i zalecil kontrole za 3 do 4 tygodni. Polozna natomiast, ktora nas odwiedzala zalecila, aby na pampersa zakladac dodatkowa pieluche tetrowa, taki pas miedzy nozki, azeby byly one szerzej.
Jak poszlismy na kontrolne usg, to bylo juz wszystko w porzadku.

Jako profilkatyke nie znam czegos takiego.
Druga cora mial w porzadku bioderka i ta sama polozna przychodzila do nas po porodzie. Nie bylo potrzeby malej szeroko pieluszkowac.
kasia13_archiwum
Np. pozycja dziecka, ktore sie nosi w chuscie (ja nosilam) jest bardzo zdrowa dla bioderek. Nozki sa wlanie ustawione tak jak przy szerokim pieluszkowaniu... :)
Juli1303
Dla mnie to szczerze powiedziawszy dziwactwo i ja tego nigdy nie robiłam choć mi kazano. Z resztą znajomy lekarz powiedział że bardziej można tym zaszkodzić niż pomóc, bo można upośledzić prawidłowy układ nóg i bioder.
Dla mnie to zalecialości ze średniowiecza
fifinka
Witajcie,

Nam ortopeda powiedział żeby używać flanelowej pieluchy, złożonej na trzy i to zakładać na pampersa. Robiłam tak, ale nie cały czas. Kupiłam na allegro takie gotowe pieluchy z rzepami- szerpielki, bardzo fajne, bo sie nie zsuwają. I rzeczywiście najwygodniej było na noc lub na spacer. Fifi nie narzekał, ale nie wiem jakby to było w lecie...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.