Menu

dwulatek rzywienie

Mamy wreszcie piątki(zęby) a mały od 3 dni je normalnie. Udało mi się zredukować ilość mleka do trzech butelek(240 ml wody) na dobę. Ale wydaje mi się że to troszkę za dużo? Około 6 lub 7 mej przychodzi po mleko, potem musi dostać przed południową drzemką( inaczej ciężko mu zasnąć) a także na noc. Pozatym zjada normalnie trzy posiłki. Czasami jeszcze przed południem jakąś parówkę, serek, albo plaster sera. Więcej nie podjada. Jest anty owocowy, ale warzywa je chętnie. Czy starać się zlikwidować tą południową butlę? Czy też przesadzam i jest ok?

mala21
 942  23

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat ilośc posiłków dziecko

Odpowiedzi

MiJa
(krejzolka) ja może nie na temat...ale jak można napisać ŻYWIENIE przez RZ?(krejzolka)
Zana
Żywienie ....... jeśli chce tą butlę to czemu odmawiać ...redukować ..... w ogóle to niektóre problemy czasem to ludzie sami sobie robią .... przecież widzisz że chce jeść, więc organizm widocznie potrzebuje...bardzo możliwe że butle odrzuci z dnia na dzień ...jeśli oprócz tego je normalne posiłki to zrelaksuj się i nie szukaj problemu ...

odpowiedz daje ci dziecko a nie my .... moja niespełna 2-latka od dawna mleka nie pije ,zwyczajnie nie ma ochoty ....mam jej lejkiem wlewać ???
karolincia
ja w pierwszej chwili nie wiedziałam o co chodzi sory
karolincia
No super je 3 butle moja starsza też czasem tak mleko pije nie bronie jej
rozowa82
moja ma w kwietniu 3 lata, wieczorem jak nei dsotnaie po kolacji flaszki mleka to jest masakra, wypija 350 ml czasami chce jeszcze(krejzolka) i co mam jej odmówic... zjada normlaną kolacje a do tego MLECZKO(krejzolka)
Rano o 7 ledwo oczyska otworzy to pape drze : MAMUSIU MLECZKOOOOO!
jakies pół roku temu miała tak ze obiad mlekiem zapijała (smiech) a;e samo przeszłó(grins)
kasiulka1985
żywienie przez "rz" o matuluuu ! (krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)
euphoria29
Odruchowo to można zwymiotować(barf) jak się czyta wyrazy pisane z takimi bykami.
Zana
@euphoria29 (smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
tymianek
(kwiatek) moim zdaniem, jeżeli zjada oprócz tej "przeddrzemkowej" butli NORMALNY obiad, to czemu nie, niech sobie pije. Przypuszczam, że jak będzie rezygnował juz z drzemki w ciągu dnia to i wtedy zrezygnuje z tej jednej butli.

Poza tym to gratuluję wytrwałości i pięknej "redukcji" do mleka tylko w ciągu dnia (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
euphoria29
@Bestyjka nikt nie jest bez skazy,każdy popełnia takie czy siakie błędy ale w XXI wieku walić tak rażące byki to już przesada.Co to średniowiecze?Czasem mam wrażenie,że analfabetyzm wśród ludzi się pogłębia...a powinno być chyba odwrotnie.(krejzolka)
tlolek
mój ma ponad 2,5 roku jak idą mu zęby podjada w nocy mleko teraz już od paru tygodni zrezygnował sam z nocnej przekąski ale o 6-7 czasem się upomni o mleko i idzie dalej spać (czasem odpuści poranne mleczko)
zawsze przed drzemką butla musi być i to samo na noc, nie ważne ile i co zje na kolacje bez butli mleka nie pójdzie spać. oprócz tego jada normalne posiłki.
pytałam lekarza co on na nocne podjadanie i powiedział że jeśli dziecku potrzeba więcej mleka to nie ograniczać.
xkasiulax
rzywienie (smiech) nie mogę!!!!Moja polonistka chyba by cię,zamordowała !!he,he...
madalena2009
Z tego co pamiętam to mala21 kiedys juz pisala, ze ma dysleksje (nawet kilka razy) wiec po co to czepianie sie...?
Co do pytania to moja Mloda tez pije 3 butle mleka po 240 ml na dobe... ma 20 mies.
Nie wydaje mi sie zeby to bylo duzo. Skoro Twoj synek tyle potrzebuje nie odmawiaj Mu:)
Zana
kiedyś dyslektyków nazywano nieukami ... taki nieuk brał dupe w troki nos w książkę i zwyczajnie nad sobą pracował co by uniknąc wstydu .. a od kiedy jest to naukowo pięknie nazwane "dyslekcja" to lenie nie czują sie w potrzebie zdobywania wiedzy i pracy nad pisownią ... biorą tzw rente umysłową.
MiJa
(klaszcze) Zana(grins) Teraz na 25 osobową klasę 7 uczniów ma dysortografię, 5 dysleksję a 3 dyskalkulię (smiech) ...a kiedyś to były "matołki" (grins) Ja nie twierdzę ,że nie ma takiej choroby..ale ludzie szanujmy siebie i innych. Skoro autorka pytania jest świadoma swojej choroby to tymbardziej powinna pisać ze słownikiem w ręku. A najłatwiej jest powiedzieć ...bo ja mam dys-coś tam!
madeline
A Ty zana jaką masz chorobę? Nie pisze się DYSLEKCJA jak to ty napisałaś tylko "dysleksja".
Teraz to Ty bierz dupę w troki i idź się doucz co byś wstydu sobie nie zrobiła jeszcze raz.
mala21
Mija to wyobraź sobie pisanie ze słownikiem w ręku przy dwulatku. Byłam wielokrotnie sprawdzana w poradni i znamzasady ortografii. Po za tym coś mi się dzieje z tym forum i jak chcę coś poprawić to mi się cała wiadomość kasuje
madalena2009
madeline (klaszcze)
Słuszna uwaga (grins)
Jeśli Wasze dzieci będą miały jak Wy to piszecie "dys- coś tam" to też będziecie nazywały je nieukami?
Wątpię...
Ja nie mam ani dyslekSji ani dysortografi ani niczego innego, a potrafię zrozumieć, że ktoś może mieć problemy z pisaniem, liczeniem itp...
Straszne, naprawdę...
Zana
moje dzieci nie będą nieukami ani Dys ... w końcu mają doskonale skomponowany zestaw genowy ...o nic się nie muszę martwić .... (grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)(grins)
syla
Oj Zana nie będę nawet komętowała ,poprostu brak mi słów
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.