Menu

Dyskryminacja kobiet

Natchniona wczorajszym dniem.
Dlaczego kobiety są bite, wyrzucane z domów? Dlaczego kobiety zarabiają mniej? A na uczelniach technicznych są traktowane jak pół kretynki? Dlaczego kiedy facet zdradzi jest ok? Odwrotnie wiadomo co mówią.. Dlaczego kobiety za kierownicą są wyśmiewane, kiedy statystycznie przez Nas jest połowę mniej wypadków!? Dlaczego, niejednokrotnie pewnie, kobiety zaciskają zęby na kąśliwe uwagi swoich kolegów o Naszych typowo kobiecych zachowaniach?! O szefach nawet nie wspomnę.
Niestety w dużym stopniu ponosimy odpowiedzialność za taką sytuację!Jesteśmy zbyt uległe wobec mężczyzn, za często im ustępujemy, zbyt wiele wybaczamy i za mało od nich wymagamy. Co gorsza, tak samo wychowujemy swoje córki, żeby były grzeczne i uległe. Synów natomiast obsługujemy - jakbyśmy były ich służącymi i na więcej im pozwalamy. Dopóki same czegoś nie zrobimy (najlepiej zacząć od siebie), nic się nie zmieni. Apeluję do kobiet: walczmy o swoje, nie dajmy się dyskryminować!
Czy dotknęła Was kiedyś dyskryminacja z powodu płci?
Dodam tylko, że dyskryminacja kobiet JEST. I to nie jest kwestia poglądów, czy w to wierzymy, czy nie. To społeczny FAKT.

Czy dotknęła Was kiedyś dyskryminacja z powodu płc

Beki
 1105  37

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie kobieta

Odpowiedzi

izkalepszy
mnie dyskryminacja nie dotknęła,za pyskata jestem i nie dam się dyskryminowac
rozowa82
tak! nie dostąłam sie ostatnio na staż bo facet wili faceta.... a wcześniej obiecał mi ze mie przyjmie, jak przyszło co do czego usłyszłąam "ale ja wole chłopaka bo wie pani....(krejzolka)
Iwona1977
no mnie tylko tak byly partner tak traktowal...i juz go nie ma :) ale znam wiele przypadkow gdzie facet traktuje kobiete jak przedmiot...wynies ,przynies ,pozamiataj,a nawet poniza ja przy ludziach...ale niestety one same sie na to godza ,bo mysla ze taka rola kobiety,lub ze inny jej nie zechce bo ma dzieci itd
Anemona
ja nie jestem dyskryminowana, nie czuje sie tak. Zarabiam mnie od meza ale ja siedzie osiem godzin na tylku w cieple a moj maz pracuje fizycznie na mrozie i w upał. Ze jestem zlym kierowca fakt jestem ( ale to po tacie) synowi nie usluguje.. Nie spotkalam sie z kasliwymi uwagami od kolegow z pracy( a jestem tam jedyna kobieta) ani od szefa.Ja od dziecinstwa pomagalam tatowi w remontach i takie tam, kosze trawe, i inne "meskie" rzeczy a moj maz czy tata sprzataja gotuja Wszystko zalezy od kobiety czy sobie pozwoli na takie traktowanie. U nas jest rowno uprawnienie.
krasna1
faceci są porąbani z natury...tak jakby
daryjka87poznan
Nie
krasna1
to palanci zapatrzeni w swoje ego i w swojego penisa
Beki
Krasna, a czemu tak delikatnie (grins)
krasna1
zaznaczam od razu,e nie byłam i nie jestem dyskryminowana przez swojego męża....
to,ze faceci to dupki wynikło mi z obserwacji
Beki
Geodzia! Brawo (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze) Ja nie potrafiłam tak tego opisać.. o to mi właśnie chodziło (kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)(kciuki)
krasna1
delikatnie?
hehe
krasna1
on właśnie Geodzia o tym nie pomyślałam....
wyszło,ze jednak jestem dyskryminowana przez własnego męża bo zazwyczaj mój humor zależny jest niby od okresu i jestem złym kierowcą bo jeżdżę na pamięć....
właśnie dzisiaj usłyszałam od męża ,że pokaże mi jak parkują dobrzy kierowcy.....
cholera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wszystkich facetów do jednego worka i w kosmos.....
izkalepszy
nie mam pms-u(grins) kierowcą jestem dobrym,ale fakt czasem mój mąż próbuje mnie dyskryminować lecz jak już wspomniałam nie daję się...
Beki
Dodam tylko, że ja wcale nie nienawidzę mężczyzn, że nie wsadzilabym ich wszystkich do zoo (nawiasem mówiąc, niektórym by się to przydało, chociaż małpy mogłyby ich inteligencją przewyższyć). Poprostu wczoraj mnie wnerwił swoim zachowaniem facet, a raczej, ze złośliwością, agresją i jakże naiwną wyższością..
renata29
myślałam,że nie jestem dyskryminowana ale po wypowiedzi geodonny stwierdzam jednak,że tak bo zły humor mam przez okres wg mego męża
krasna1
a może ten facet myślał,ze zostanie naszym królem a my króla już mamy bo król jest tylko jeden


Żabol się zwie czyli Przemysław(grins)
Beki
hehehehe ciekawe czy ma czerwone uszy? (grins)
krasna1
raczej policzki od wściekłości
Beki
Toż ja tylko kobieta, puch marny, "Boski twór" (grins) delikatna jak kwiatuszek.
beatka7623
Ej no co wy chcecie od facetów Swoją napastliwością w stosunku do kobiet pokazują tylko swoją niższość intelektualną i fizyczną (grins)

A to też stworzenia Boże (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.