Menu

dżem z czerwonej porzeczki

Dziewczynki, powiedzcie mi czy można zrobić ww. dżem, nie mam czarnej a czerwona jest i szkoda mi jej na kompot, przetwory z czarnej porzeczki z zeszłego roku mi skiśniały, nie wiem dlaczego, ale wszystko było do niczego, no i szkoda mi tak tą porzeczkę zostawić. Jak wy robicie dżemy?? Czy dodaje się tylko cukier czy lepiej cukier żelujący lub to i to?? Przetwory z warzyw to mi zawsze wychodzą, a z owoców to zawsze masakra.Aha i jeszcze proporcje, ile czego... (placze)(placze)(placze)(placze)(glodna)(glodna)(glodna)(glodna)

milcia22
 2241  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dom i Ogród dżem czerwona pożeczka konfitu

Odpowiedzi

milcia22
oh, ja tam też specjalnie nie przepadam np. za surową, bo są zwyczajnie kwaśne, ale do niedzielnego obiadku kompocik porzeczkowy, który każdy zachwala to jest coś.... po prostu wiem, że potrafię gotować, piec i przetwarzać i lubię być chwalona.(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(krejzolka)(smiech)(smiech)(smiech)(smiech)
milcia22
no właśnie to przetwarzanie kwaskowatych owoców mi nie wychodzi, żeby nie było, że sama się też chwalę.(nigdy)(nigdy)(nigdy)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.