Menu

dziadek,a placenie alimentow

witam.mam w planach podac dziadka dziecka o alimenty,poniewaz moj były mąż juz od roku nie płaci nic i Komornik tez nie jest w stanie nic sciagnac,bo ciagle pracuje na czarno.jednak uslyszałam od Komornika,ze dziadek calosci alimentow placic nie bedzie.i stad te pytanie.czy polowe wyplaca fundusz alimentacyjny w takim wypadku???

KIciula
 1032  15

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Opieka nad dzieckiem alimenty

Odpowiedzi

Edytka85
Zgadzam się z dziewczynami. Dlaczego dziadek ma płacić za ojca dziecka?
kaisaa4
ja bym nie osądzała od razu bo może dziewczyna jest w trudnej sytuacji a kto jej da kase na utrzymanie dziecka ?? przecież nie wy ??
kaisaa4
a jest to ojciec ojca dziecka więc może tylko wymusić od swego syna zwrot pieniędzy. zresztą oni jako dziadkowie i rodzice ojca tego dziecka powinni wpłynąć na niego żeby płacić na utrzymanie swego dziecka. niestety tatusiowie często się migają i potem matki muszą szukać innych rozwiązań.
Edytka85
Sytuacja sytuacją ale dlaczego mieszać w to niewinne osoby?
Edytka85
Ojciec dziecka jest dorosły...
lola86
zorientuj się Czy dziadek będzie w stanie płacić te alimenty . Żebyś potem nie miał go na sumie ,często emeryci nie przekraczają 1200 zł ,a z pewnością choruje . I czy na pewno tego chcesz ,bo czemu obarczać człowieka za błędy jego dziecka
Adrian
Dziaek jednakże mogliby też odmówić łożenia na wnuki.

Nałożenie obowiązku alimentacyjnego na dziadków odbywałoby sie na takich samych zasadach jak obciążanie jednego z rodziców, tzn. przed sądem.

Dziadkowie mają prawo dochodzenie zwrotu wypłaconych środków od rodziców dzieci. Roszczenie to przedawnia się z upływem trzech lat.

Obowiązek alimentacyjny obciąża krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo tylko w sytuacji, gdy oboje rodzice dziecka nie są w stanie sprostać swemu obowiązkowi w całości lub w części.
amalka
Takie mamy prawo. Można podać o alimenty nawet rodzeństwo ojca dziecka...
babooshka
zgadzam się z @Kiteczkiem...
rozowa82
nie to jest cios ponizej pasa....
Zana
pewności nie mam ale jeśli komornik nie jest w stanie zdziałać nic to jest fundusz alimentacyjny i tam potrzebne tylko dokumenty od komornika potwierdzające że dług jest nieściągalny ... a dziadków można podać (chyba) tylko wtedy gdy im się powodzi ponad stan finansowo
... ale skoro jest fundusz to po co kombinować ???
nie zgadzam się ze słowami -"źle wychowali to niech płacą" ... w każdej nawet najbardziej porządnej i przykładnej rodzinie może znaleźć się tzw "czarna owca" i znam wiele takich rodzin ...ludzie wychowali ,dawali co najlepsze z troską włącznie dawając milion szans ale nic nie docierało co nie jest związane z wychowaniem bez dwóch zdań !!!! chamsko powiedziane @Bestyjka !!!
aniula
Jestem bardzo przeciwna sądzenia o alimenty dziadka!...Mialam w rodzinie taka sytuacje.Moja kuzynka w wieku 20 lat pozwala naszego dziadka o alimenty, poniewaz mój wujek wyjechał do Hiszpanii i zerwal kontakt z rodzina.Dziadek ma 78 lat, oboje z babcia zyja za 1800zł, z czego samo mieszkanie kosztuje ich 650 zł, do tego leki, babcia choruje na serce, tarczyce, dziadek równiez, serce, kregosłup, cukrzyca....teraz amputowali mu 2 palce bo stopa gnije(placze)(placze) ledwo im wystarcza a tu jeszcze 200 zł musi placic.A kuzynka wielkie panisko zamiast do pracy sie wziasc , ma wymowke ze studiuje, i nie ma pieniedzy....wstyd zeby starego człowieka obarczac(zlosc)
elizka
Dziewczyny mają rację co jest starszy człowiek winien - chciałabyś aby do twojego dziadka - babci przyszli aby płacili alimenty ...
Ja Cię nie osądzam ale to co piszesz nie jest na miejscu
@ aniula @ (klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)(klaszcze)
Iwona1977
przeciez jest fundusz alimentacyjny... tyle ile masz zasadzone wyrokiem sadowym tyle ci placa , zadnej "reszty" nie dostaniesz... poza tym musiala bys wnies pozew do sadu... wnioskuje ze nie masz zasadzonych alimentow , bo zeby sie starac o nie z funduszu podstawowym dokumentem jest zaswiadczenie od komornika o niesciagalnosci i wyrok sadowy... wiec po co pozywac dziadka jak mozna pozwac ojca dziecka ?
KIciula
wszystko mam zasadzanego Komornika,a dziadek wielki twierdzi ze mam dziecko z gwaltu i sie w ogole wnukiem nie interesuje.mowcie co chcecie dowiem sie dokladnie jak to jest i juz mam dokumenty gotowe a dziadek ma 1800zł emerytury i pomaga tamtemu wnuczkowi czyli synkowi meza i utrzymuje pasierbice tez meza bylego.i co tak jest dobrze nie???
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.