Menu

dzieci a telewizja

drogie mamy czy pozwalacie swoim maluchom oglądać telewizję?? Bo dowiedziałam się ostatnio od znajomego mojego K że małe dzieci nie powinny oglądać telewizję bo potem są nerwowe....czy to prawda? bo ja już sama nie wiem moje dziecko ogląda tv od czasu do czasu jak go coś zainteresuje albo rozumie jak coś leci w tv ;bajka czy reklama z dziećmi..to mów dzidzi..itp... co wy o tym sądzicie ..czekam na odpowiedzi i z góry dziękuję(prezent)

234olenka
 860  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem tv a dziecko

Odpowiedzi

Panterka
Moim zdaniem to zależy co oglądają.. Jeżeli sa to bajki przystosowane do wieku, to nic nie powinno się dziać.. Ale jeżeli maluch ogląda bajki w których jest przemoc to faktycznie mogą być potem nerwowe.. I też zależy ile czasu oglądają.. Zbyt długie przesiadywanie przed telewizorem też nie jest dobre.. Ostatnio słyszałam o bajce, która powoduje napady epilepsji.. Jest w niej coś na zasadzie stroboskopów i dlatego ma takie działanie, tylko za chiny nie mogę sobie przypomnieć tytułu...
agnieszka79
Moje dziewczynki(zwłaszcza starsza,bo młodsza jeszcze nie za bardzo usiedzi na miejscu)oglądają bajki,oczywiście w granicach rozsądku i nic im nie jest.A nerwowe nie muszą być od telewizji,jest wiele przyczyn,że dzieci staja się nerwowe.
dominikas87
moj synus uwielbia bajki na cbeebies oglada w granicach rozsadku a do tego sporo sie z nich uczu.Ostatnio nauczył sie liczyc do 5:)a w listopadzie bedzie miał 2 latka zna juz nie ktore kolory a przede wszystkim uwielbia ogladajac bajke waybuloo, sa tam bajeczki edukacyjne i bez przemocy
renata29
pozwalam oglądać i tak długo nie wysiedzi,kilka minut i ucieka:)
Amcia
U mnie cały dzień idzie sobie telewizor ale półtora roczny syn nie zwraca na niego uwagi a pięcioletni syn ogląda tylko dobranockę o 19 godz na jedynce i sama jestem zdziwiona zobaczymy co będzie zimą więcej czasu się spędza w domu .Ale nie uważam żeby to było aż takie złe z bajek tez się dzieci dużo nauczą ale z normalnych bajek takie jak np. napisała @geodonna69.
daryjka87poznan
Pozwalam ogladac bajki, uwielbia cbeebies, duzo przez to w~łasnie moge sobie zrobic a mala oglada bajki w granicu rozsadku.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.