Menu

Dzieci - gdzie są granice w kwestiach mody i urody

Niedawno było głośno o 10-letniej modelce, której zdjęcia obiegły świat i wywoływały skrajne emocje. Dziewczynki w dzisiejszych czasach mają dryg jeżeli chodzi o modę i urodę. Matki często wspierają zamiłowanie córek i nie widzą nic złego w tym, że 10-latki prowokacyjnie się malują czy ubierają. Gdzie waszym zdaniem leży granica? Co sądzicie o zdjęciach młodocianych modelek? Czy waszym zdaniem to oburzające, czy też uważacie, że to robienie wielkiego hałasu o nic? Co jest słodkie, dziecięce, a co już staje się prowokacyjne i absolutnie nie do przyjęcia? Zapraszamy do dyskusji.

Ania
 1152  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat uroda modeling moda

Odpowiedzi

ajrian
1No chyba granica leży tam gdzie ustanowią ją rodzice.Ale muszą to być madrzy rodzice i mądra granica.Nie widzę sensu i powodu,żeby 10 latka malowała się czy ubierała jak lolita.Może jestem staroświecka ale ważne jest,żeb wpoić dziewczynce chyba taką skromność i powściąglwość w stosunku do wyglądu i zachowania,np względem kolegów.Przeraża mnie chwilami jak widzę zachowania dziewczynek (11-12) pełne prowokacji w stosunk do swoich kolegów.Dziecko powinno wyglądać stosownie do swojego wieku- i to jest słodkie i dziecięce a nie do przyjęcia jest niepotrzebne postarzanie dziecka przez makeup,wymyslne fryzury.
emiliab
Dla mnie dzieci to dzieci i takie promowanie 10 latek jak w przypadku tej dziewczynki to wielkie przekroczenie granicy. Rodzice są zachwyceni, dziecko jest zachwycone a najwięcej radochy mają pedofile.
Na wszystko jest miejsce i czas. Możne się bawić z dzieckiem w domu, pomalować paznokcie, przebieranie się itd. ale żeby od razu robić z dziecka "modelkę" to już przegięcie.
rosolzkury
A co powiecie o ... 4 latkach ze sztucznie wypychanymi piersiami i pośladkami? Mamusia jest zachwycona...Pedofile pewnie też. A ja się pytam gdzie w XXI wieku jest miejsce na coś innego niż kult ciała? Gdzie są jakiekolwiek inne wartości, niekoniecznie chrześcijańskie?
mila97
Okropne! Taka dziewczynka dowiaduje się, że jak długo jest ładna tak długo jest kochana. Nie dziwota, że tyle kobiet ma niskie poczucie własnej wartości, bo ciało jednak ulega różnym zmianom,czy to w związku z wiekiem, czy w związku z chorobami...
ada410
zgadzam się całkowicie z mila97
PatrycjaM
koszmar! odbierają dzieciom dzieciństwo. Ogladałyscie program "Mała piękność" na TLC koszmar. Tacy rodzice są głupsi od tych dZieci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.