Menu

dzieci rok po roku a szkoła

Witajcie , mam córki w wieku 4 i 5 lat , tak sie zastanawiam czy to dobry pomysł posłać je razem do 1 kl. ( bo będzie taka możliwość). Czy któraś z was podjęła taką decyzję i czy była z korzyścią dla dzieci czy przeciwnie?(awve)

grazyna13
 687  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Wychowanie dzieci szkoła

Odpowiedzi

Nula139
Starsza dwójka jest po roku,chodzą do różnych klas-syn jest już w piątej,córka w czwartej.
Jestem przeciwniczka takich rozwiązań.
Zana
na Twoim miejscu bym posłała razem .... ustawa mnie bulwersuje ale jak już nie ma wyjścia i nie unikniemy jej to Twoja młodsza przynajmniej będzie miała kogoś bliskiego obok w ławce (kciuki)
elinka
Moja mama x lat wstecz poszla ze swoja starsza siostra rok wczesniej do szkoly... na wlasne zyczenie zreszta. Teraz zawsze mowi, ze zaluje, bo skrocilo sie jej dziecinstwo i rok wczesniej poszla do pracy, a na emeryture wczesniej i tak sie nie wybierze... To tak z zartobliwej strony ;) A na powaznie uwazam tak jak @nula, poslalabym do osobnych klas - niech kazde nawiazuje swoje znajomosci i przyjaznie, zdobywa wlasne doswiadczenia... Poza tym beda mialy okazje pobyc osobno, "zatesknic" za soba, potem dzielic sie opowiesciami o swoim (kazda z osobna) dniu itd.
alinagj1o2
Moi są rok po roku i teraz są razem w pierwszej klasie,już w przedszkolu to zgłosiłam i chodzili razem do zerówki bo rok przygotowania przedszkolnego jest obowiązkowy.Była to naprawdę słuszna decyzja z mojej strony,jestem z tego bardzo zadowolona a w szkole nie ma problemów.Każdy znalazł sobie swoich kolegów,wybrali sobie różne dodatkowe zajęcia.dla mnie też to wygodniej.Tylko tak się zastanawiam czy już nie obejmie twojej córki ten wcześniejszy rok co dzieci idą obowiązkowo,bo ile lat będzie miała ta młodsza.moi synowie jak szli mieli 6 i 7 lat.
agnese32
ja jestem tego samego zdania co Zana(kwiatek)
agnese32
ja sie tak zastanowilam przeciez dzieci ida od 6 lat do szkoly a nie od 5 bynajmniej u nas we wloszech tak jest(kwiatek)
kropeczka
Moja koleżanka miała taka sytuację też z córkami i poszły razem i jest bardzo zadowolona
emikacpi
Ja i mój brat od zerówki chodziliśmy razem , całą szkołę podstawową i ponadgimnazjalną i cieszyłam się że mam brata koło siebie, a póniej po gimnazjum każdy wybrał inną szkołę więc jestem jak najbardziej na wielki TAK (kciuki)(kciuki)(kciuki) nie będziesz tego na pewno żałowała (kciuki)
emikacpi
przepraszam gimnazjum miało być :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.