Menu

Dzieci są szczere aż do bólu

Tak jak jest napisane w nagłówku pytania, dzieci są szczere i prostolinijne, czasem aż do bólu. Czy wasza pociecha rzuciła komuś takim tekstem między oczy, że poszło mu w pięty? Jak nauczyć dziecka wyczucia, że nie wszystko co jest prawdą należy otwarcie powiedzieć, bo może to kogoś urazić? Napiszcie czy spotkałyście się z taka sytuacją i jak rozmawiać z dzieckiem o takich sprawach.

Ania
 1413  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Wychowanie szczerość dziecko

Odpowiedzi

MiJa
Mój syn jak narazie rzucił dwa takie teksty i to do mnie,jednak obydwa nie były zamierzone a przypadkowe:D Raz powiedział do mnie... "mamusiu potrafisz to zrobić bo jesteś dużym SUCZKIEM" (krejzolka) A drugim razem powiedział ,że jestem szybka jak królik i duża jak krowa(smiech)
emiliab
Ostatnio synek jest bardzo szczery do bólu. W sklepie zadał mi pytanie "Po co ta pani ma takie brzydkie paznokcie?", dotyczyło się to sprzedawczyni.
Jak mąż robił porządki na podwórku i wrócił brudny powiedział "Tatku musisz się umyć, bo śmierdzisz jak baran". Wybieraliśmy się na większe zakupy to mi powiedział " Mamuśka musisz się umalować bo nigdzie nie pojedziemy".
Szczery do bólu....
madziullka
moj mi mówił zebym nie jadła bo jestem gruba, teraz tak nie mowi bo tak mówił jak brzuszek się powiększał w trakcie ciąży. Jak wróciłam ze szpitala do domu to swierdził Mamusiu!!! schudłas. eh. te dzieci
daryjka87poznan
Tez sie jeszcze z tym nie spotkałam. Mija z tego ze jestes szybka jak królik i duża jak krowa usmiałam sie do łez.
mycha2706
Kiedyś (Ala miała 2,5 roku) poszłyśmy na ciuchowe zakupy i w sklepie zachciało się Jej siku.Uprzejma sprzedawczyni zaoferowała nam dostęp do jej toalety...wchodzimy a Alka na cały głos* Ooooo widać,że dawno tu sprzątaczka nie zaglądała* myslałam,że padne ze wstydu.
Następnym Jej tekstem było to jak pan,który naprawił nam junkers w mieszkaniu,które wynajmowałyśmy przyszedł po raz kolejny,bo naprawa się zepsuła;) zapytałam ile się należy a on odpowiedział,że nic na to Ala*no pewnie,raz juz pan zdarł z mojej mamy pięć dyszek-wystarczy:D:D
karolcia514
odpukać jeszcze się z tym nie spotkałam :)
natuuusia19
wiki od dawna jest szczera az do bolu heheh:) ostatnio walnela txt o jednej ze starszych sasiadek, ze jest brzydka heheh staram sie jej tlumaczyc, ze nie wolno tak mowic bo komus moze zrobic sie przykro... poza tym ostatnio stwierdzila, ze tatus ma bardzo duze uszy hehe:)
lola86
Aż się boje takich tekstów . Moja mała ma dopiero 1.5 roku .Ale nasza sąsiadeczka pobija wszystkich .Mówi mi kiedyś ale jesteś śliczna ,ja na to dziękuję .A ile ty masz lat ? 25 O boże ale ty star już jesteś czy ty już musisz umrzeć ?? .Ja na to zszokowana że jeszcze mam czas . A ona to , jakbyś się jednak zdecydowała umierać to przyjdziesz się pożegnać .
Wczoraj byłyśmy na basenie stoimy do kolejki na zjeżdżalnie i słyszę ciociu masz źle ogoloną nogę .Mówię nie teraz , ciii parz już będziemy . A ona .Ale to ważne jak masz takie kudły na nogach .Już wiedzieli o tym wszyscy .Okazało się że machnełam się o 3 włoski .
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.