Menu

Dzieci w gospodarstwie domowym - pomoc czy chaos

Na pewno dajesz dziecku małe zadania w domu ... Jak jednak później wygląda mieszkanie? Czy Twoje dziecko faktycznie Ci pomaga, czy pozostawia po sobie nieporządek?

Ania
 1411  3

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Moje dziewczynki pomagaja mi. Nie zostawiam ich jednak z tym same. Np. Fatima lubi mi bardzo pomagac w kuchni. Jestem przy tym i na prawde nie musze po niej nic poprawiac.
Co robi? Oproznia np. zmywarke i kladzie naczynia do szafek, ewentualnie podaje mi, jak trzeba gdzies wyzej badz dalej polozyc.
Pomaga w gotowaniu. Myje, obiera, kroi warzywa. Lubi mieszac na patelni.
Nakrywa stol do posilkow i potem pomaga mi to uprzatnac. Podlewa kwiatki.
Oczywiste jest, ze ma za zadanie trzymac porzadek w pokoju, ktory raz w tygodniu (sobota) sprzatamy gruntownie tzt. wszystko wraca na swoje miejsce.
Moja mlodsza, Yasmina lubi np. odkurzac. Logiczne, ze nie jest to na razie prawdziwe odkurzanie. Wiecej zabawa, ale ona jest okropnie tym przejeta i nie chce wypuscic odkurzacza z reki. Lubi podlewac kwiatki. I sprzatac zabawki.
Aha... i obydwie lubieja wycierac kurze... ;)

Uwazam, ze moje dziewczynki mi pomagaja, tak jak to z ich mozliwociami mozliwe. A ze czasem cos wyjdzie troche inaczej niz by sie chcialo... nauka kosztuje.
Marlena
Zuzia też bardzo chętnie pomaga - najbardziej to lubi mieszać - np ciasto na naleśniki - ja dosypuję mąkę ona miesza, to samo z lanym ciastem. Wymieszanie sałatki tez należy do niej i nie odpuści. Jak czasami jest zajęta czyms w pokoju i zrobię to sama to potem jest strasznie obrażona :) Taki mały pomocnik w domu to jest skarb.
annnna01
hhmmm...świetna sprawa tak od najmłodszegu uczyć pomalutku dzieci obowiążków i pomocy w domu...procentuje to w przyszłośći..
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.