Menu

dziecko

od jakiegoś czasu "powiękrzyła" mi się że tak powiem chęć posiadania bobaska. mam dopiero 22 lata, ale cały czas myślę o dziecku i ciąży. jednak pojawiły się także obawy czy dałabym radę nie tylko finansow ale również fizycznie, psychicznie. czy z powodu takich obaw powinnam jeszcze poczekać ??

ona89
 570  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Partnerstwo i Rodzina dziecko

Odpowiedzi

kamila2400
Każda kobieta ma masę obaw przed,w czasie jak i po ciąży.Obawy są ZAWSZE.
MamaMaya
chyba niewiele kobiet przed zajściem w ciążę czy tez w trakcie jej trwania może śmiało powiedzieć że nie boi się niczego.... przez to wiele rodzin długo zwleka z decyzją o dziecku - bo to nigdy nie jest odpowiedni moment, bo pieniądze, bo mieszkanie, bo praca czy studia itd, itp.. Najlepiej porozmawiaj z partnerem przecież to musi być wasza wspólna decyzja.
madziullka
ja osobiscie niczego sie nieobawialam. i powiem tak;decydujac sie na drugie dziecko mialam 22 lata... teraz mam piekna zdrowiutka core,choc czasem sa chwile slabosci bo jest trudno. nie chodzi o finanse ale psyhike. moze dlatego ze praktycznie jestem sama bo M. pracuje za granica. ale jesli czujesz ze to ten moment to zycze powodzenia;-)
piasekpustyni
Kochana, u nas też było mnóstwo obaw, bo pracuje tylko mąż i ciągle trzeba "trzymać się za kieszeń", ale bardzo chcieliśmy Maluszka i to była najwspanialsza i najlepsza decyzja w życiu o zaplanowaniu i przyjściu na świat Dzidziusia!!! Już jest z nami, kończy roczek za kilka dni i jest dla nas najpiękniejszym darem od Boga, Skarbem i największym Szczęściem(kwiatek) mam nadzieję że i u Was będzie wkrótce słychać tupot małych nóżek(prezent), ale wiadomo że to TYLKO wasze decyzja(kciuki)
margolcia85
ja miałam 22 lata gdy urodziłam pierwsze dziecko - nie byłop źle, terazm mam 26 lat, rozwiązanie zbliża się wielkimi krokami i coraz bardziej sie wszstkiego boję, choć w gruncie rzeczy nie powinnam, bo nie mam powodów, ale może to dlatego że wiem jak wygladał pierwszy poród, wiem ile kosztuje taki maluch zarówno finansowo jak i wszelkie wyrzeczenia i wogole, ale damy radę :) głowa do góry bo dzici to najwiekszy skarb i każdy ich usmiech wynagradza wszelkie rozterki i zmartwienia :)
Achcha
Miałam 23 jak urodziłam pierwszego syna. Wydawało mi się, że już dorosłam do roli matki. Dziś wiem, że niekoniecznie byłam wystarczająco dojrzała...
Anemona
pierwsze dziecko urodziłam w wieku 18 lat a drugie jak miałam 23 Dałam rade .
Tera z perspektywy czasu starała bym sie odwlec tę decyzje. Człowiek młody powinien używać życia, zwiedzić świat itp. Bo z dzikiem nie ma sie takiej możliwości. Po urodzeniu dziecka ty zlatujesz na dalszy plan ono i jego potrzeby są po nad wszystko.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.